Sobota 11.07.2020
Dnes má meniny 
Milota
°C
10.08.2016 01:00

Obec Skačany chce zatepliť budovu telocvične za viac ako 100 000 eur


Zrekonštruovaná budova základnej školy s materskou školou.


Rekonštrukciu telocvične pri miestnej základnej škole s materskou školou v podobe zateplenia jej budovy i výmeny okien plánuje samospráva Skačian v okrese Partizánske. Projekt vyčíslila na viac ako 100 000 eur, o prostriedky na jeho financovanie sa uchádza z mimorozpočtových zdrojov.


O zámeroch samosprávy informoval starosta obce Juraj Kližan.      

Práce na budove telocvične sú druhou etapou rekonštrukcie, ktorá sa realizovala na základnej škole. Prvú za viac ako 170 000 eur bez DPH, ako ozrejmil starosta, uskutočnila obec vlani priamo na budove školy a spočívala v jej zateplení a výmene okien. "Výmenu okien sme financovali z vlastných zdrojov, zateplenie z príspevku z Environmentálneho fondu, ktorý získal môj predchodca," konkretizoval.      

Samospráva Skačian už vyhlásila aj verejnú súťaž na dodávateľa prác. Predpokladané náklady na realizáciu prác odhadla na 108 952,45 eura bez DPH. Financie chce obec získať z mimorozpočtových zdrojov. Ako spresnil Kližan, žiadosti o príspevok podala na Environmentálny fond, v súvislosti s havarijným stavom budovy tiež na Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR. Svoje ponuky môžu záujemcovia o zákazku predkladať do 5. septembra, kritériami pre výber víťaza súťaže bude celková cena za dielo a lehota výstavby.      

Rekonštrukcia telocvične by mala podľa Kližana priniesť zníženie energetickej náročnosti budovy, v neposlednom rade tak obec chce pripraviť lepšie priestory pre zvýšený počet detí, ktoré v škole pribúdajú. "Aktuálne rekonštruujeme za 20 000 eur aj sociálne zariadenia z obecných prostriedkov. Práce realizujú murári z projektu cez úrad práce," dodal.      

Ak sa obci mimorozpočtové zdroje nepodarí získať, rekonštrukciu telocvične vzhľadom na nedostatok vlastných zdrojov realizovať nebude. Základnú školu v Skačanoch v súčasnosti navštevuje 190 detí, materskú školu 25 detí.

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.08.2016
Poprad preinvestuje v lete na opravy školských budov okolo 800 000 eur
Leto v školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Poprad je v znamení rozsiahlych opráv, modernizácií i bežnej údržby. Celkovo mesto počas leta preinvestuje na tieto projekty okolo 800 000 eur. Najviac peňazí pôjde do materských škôl.
viac
11.05.2020
Obec začína s výstavbou MŠ pri rómskej osade
S výstavbou materskej školy (MŠ) pri tunajšej rómskej osade začne obec Mníšek nad Hnilcom v okrese Gelnica v najbližších dňoch. Ako povedal starosta Ľudovít Kujnisch, momentálne ide o najväčší projekt obce.
viac
01.06.2020
Rekonštrukciou MŠ na ulici M. Mišíka v Prievidzi sa zvýši jej kapacita
Objekt Materskej školy (MŠ) na Ulici M. Mišíka v Prievidzi kompletne zrekonštruujú. Práce, s ktorými začal dodávateľ v tomto období, majú za cieľ i zvýšenie jej kapacity, po nich by tak malo do MŠ chodiť o 20 detí viac.
viac
04.06.2020
Školský areál na Záhoráckej sa mení
Základná škola na Záhoráckej je najväčšou budovou, ktorú vlastní mesto Malacky. Dlhodobé modernizačné dlhy sa však ozvali, a preto v posledných troch rokoch tam smerujú obrovské investície.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.04 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.23 %