Sobota 11.07.2020
Dnes má meniny 
Milota
°C
06.04.2019 01:10

Obec Dúbravy postaví zariadenie sociálnych služieb s kapacitou 40 osôb


Ilustračná snímka - letecký záber na obec Dúbravy


Zariadenie sociálnych služieb pre seniorov a ľudí so zdravotným postihnutím s kapacitou 40 osôb chce vybudovať do dvoch rokov obec Dúbravy v okrese Detva. Domov chcú postaviť v susedstve obecného úradu z pôžičky od Štátneho fondu rozvoja bývania. Náklady sú v projekte vyčíslené asi na 900-tis. eur.


"Momentálne pripravujeme žiadosť na ŠFRB. Potom ju ešte musí schváliť obecné zastupiteľstvo. Časť nákladov na inžinierske siete by sme chceli získať z envirofondu, časť doplatíme z vlastných peňazí," povedala TASR starostka Dúbrav Elena Grňová. "Počítame, že zariadenie si po dobudovaní na seba zarobí a v budúcnosti už nebudeme musieť platiť žiadne náklady," dodala.       

Okrem samotného zariadenia s izbami pre klientov, jedálňou a spoločenských priestorov, počítajú aj s kuchyňou, ktorá bude slúžiť pre klientov domova, ale aj ako vývarovňa pre dôchodcov z obce. Dedina má totiž asi 940 obyvateľov, z toho značná časť je už dnes v seniorskom veku.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
22.12.2018
Zamestnancom sociálnych zariadení v Trnavskom kraji zvýšili mzdy
Trnavský samosprávny kraj (TTSK) vyčlenil od druhého polroka tohto roku na zvýšenie platov zamestnancov zariadení sociálnych služieb sumu vyše milióna eur. Ďalší milión eur uvoľnil ku koncu roka aj na jednorazovú odmenu pre týchto pracovníkov.
viac
29.12.2018
Kapacita zariadení pre seniorov na Slovensku je alarmujúco nedostatočná
Najvyšší kontrolný úrad vyzýva zodpovedných prijímať také strategické opatrenia, ktoré prispejú k zvýšeniu kapacít zariadení sociálnych služieb pre seniorov a zároveň povedú k lepšiemu finančnému ohodnoteniu práce opatrovateľov.
viac
09.09.2019
Vo Veľkom Šariši začali s výstavbou zariadenia sociálnych služieb pre seniorov
Bude mať kapacitu 40 ľudí, prácu v ňom nájde 20 zamestnancov a jeho otvorenie je naplánované v januári 2021. Stavba bude stáť takmer milión eur. Mesto o tom informuje na sociálnej sieti.
viac
17.04.2020
Snina uspela s projektom denného stacionára
V snahe vyjsť v ústrety obyvateľom odkázaným na pomoc iných, no nespĺňajúcim podmienky pre umiestnenie v sociálnych zariadeniach sa mesto Snina uchádzalo o dotáciu na projekt Zariadenie opatrovateľskej služby a denný stacionár v meste Snina.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.04 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.23 %