Nedeľa 03.03.2024
Dnes má meniny 
Bohumil, Bohumila
°C
30.11.2023 02:50

NSK zrekonštruoval cestu medzi Levicami a Demandicami


Ilustračná snímka (TASR)


Nitriansky samosprávny kraj (NSK) ukončil rekonštrukciu cesty II/564 medzi Levicami a Demandicami. Ako uviedol NSK, súčasťou modernizácie cesty boli okrem rekonštrukcie vozovky aj úprava chodníkov, spevnenie krajníc a svahov, dobudovanie bezpečnostných prvkov pri ceste a úprava autobusových zastávok


Stavebné práce boli ukončené už v októbri, kraj cestu oficiálne odovzdal do užívania v novembri. "Súčasťou obnovy povrchu vozovky je viac ako 100.000 štvorcových metrov nových asfaltových vrstiev. Úprava vozovky spočívala v zrezaní a dosypaní krajníc, vyčistení priekop, výmene zvodidiel a doplnení zvislého, ale aj vodorovného dopravného značenia," informoval NSK.         

Ako doplnil, výsledkom rekonštrukcie je zvýšenie nosnosti vozovky na celom úseku. Odstránili sa tiež bodové chyby a spevnili sa krajnice cestného telesa. "Tie už boli rizikové pre všetkých účastníkov cestnej premávky," pripomenul NSK.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
19.10.2017
Začína sa s obnovou najzanedbanejších ciest a chodníkov
Zvolenská cesta a Poľná ulica patria k najvyťaženejším a najzanedbanejším miestnym komunikáciám (MK) v Banskej Bystrici. Na ich žalostný stav už dlhodobo poukazujú aj samotní Banskobystričania.
viac
18.05.2019
Cezhraničný projekt má zlepšiť dopravnú dostupnosť Bošáckej doliny
Zlepšenie dopravnej dostupnosti Bošáckej doliny z oboch strán hranice je hlavným dôvodom zámeru Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) zrekonštruovať približne štvorkilometrový úsek cesty III/1223 z obce Zemianske Podhradie do Bošáce v okrese Nové Mesto nad Váhom.
viac
23.03.2020
V Leviciach začínajú s rekonštrukciou miestnych komunikácií
V Leviciach sa od začiatku tohto týždňa začína plánovaná rekonštrukcia miestnych komunikácií Sládkovičovej, Tyršovej a Saratovskej ulice. Celkové náklady na ich rekonštrukciu a obnovu sú vyčíslené na 225 000 eur.
viac
01.07.2023
NSK a ARRIVA pilotne zavádzajú taktovú dopravu na trase Nitra – Vráble – Levice
Nitriansky samosprávny kraj v spolupráci so spoločnosťami ARRIVA NITRA a ARRIVA Nové Zámky spúšťajú od 1. júla pilotný projekt taktovej dopravy v regióne. Pevné intervaly medzi jednotlivými spojmi zjednodušia cestovanie a uľahčia ďalšiu integráciu verejnej dopravy v kraji.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.00 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.93 %