Utorok 16.07.2024
Dnes má meniny 
Drahomír, Rút
°C
08.02.2022 08:35

NSK chce zrekonštruovať desiatky kilometrov ciest II. a III. triedy


Ilustračná snímka.


Nitriansky samosprávny kraj (NSK) pripravuje miliónové investície do opráv ciest druhej a tretej triedy. V rozpočte na rok 2022 má na tento účel vyčlenených sedem miliónov eur.


Do zoznamu opráv bolo zaradených 30 úsekov ciest na území kraja. Celkovo sa má rekonštruovať plocha s rozlohou takmer 285 000 štvorcových metrov. „Ide o opravu takmer 45 kilometrov ciest. Sú to významné investície, na ktoré využijeme financie od vlády a, samozrejme, aj vlastné zdroje. Dopravná infraštruktúra je po školstve a zdravotníctve veľmi významná oblasť, do ktorej určite treba investovať,“ skonštatoval predseda NSK Milan Belica.

Konečná suma, ktorú kraj za rekonštrukciu svojich ciest zaplatí, bude známa až po ukončení verejných obstarávaní. Predseda NSK sa spolieha, že aj po raste cien za pohonné látky, energie a stavebné materiály sa kraju podarí stlačiť ceny čo najnižšie. „My sme na tendroch ušetrili obrovské peniaze a verím, že sa nám to podarí aj v budúcnosti. Takto ušetrené zdroje, samozrejme, chceme vracať späť do infraštruktúry. Pretože dobré cesty znamenajú pohodlnú a rýchlu cestu do práce, do škôl, do nemocníc...“ uviedol Belica.

Podľa jeho slov sú opravy a modernizácia ciest nevyhnutnosťou, pretože situácia na mnohých úsekoch je kritická. „To vidieť aj na rôznych nehodách a nešťastiach, ako počas tohto víkendu, keď pri Leviciach zahynuli traja mladí ľudia. To, čo sa deje na cestách druhej a tretej triedy, je dôsledkom chýbajúcich ciest vyššej triedy. Táto naša infraštruktúra potom musí suplovať úlohy ciest prvej triedy, rýchlostných ciest a ďalšej nadradenej infraštruktúry a to nie je správne. Štát by preto mal túto situáciu čo najskôr riešiť,“ myslí si Belica.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
29.12.2020
NSK plánuje na budúci rok preinvestovať desiatky miliónov eur
Nitriansky samosprávny kraj (NSK) plánuje v roku 2021 investície do viacerých oblastí. Aj napriek tomu, že pre pandémiu ochorenia COVID-19 očakáva výpadok príjmov, na investičné akcie vyčlenil desiatky miliónov eur.
viac
31.12.2020
Pred Vianocami zrekonštruovala trenčianska radnica cesty takmer za 900 000 eur
Trenčianska radnica stihla ešte pred vianočnými sviatkami zrekonštruovať niekoľko miestnych komunikácií takmer za 900 000 eur. Výsledkom rekonštrukcií sú i parkovacie miesta, miesto pre novú zeleň a zrekonštruovaná autobusová zastávka.
viac
20.10.2022
NSK na budúci rok zrekonštruuje cesty za takmer sedem miliónov eur
Nitriansky samosprávny kraj (NSK) v roku 2023 opraví cesty II. a III. triedy za vyše 6,9 milióna eur. Zoznam úsekov, ktoré sa budú opravovať, už na svojom októbrovom rokovaní schválili aj krajskí poslanci.
viac
08.02.2023
NSK vyčlenil na dokončenie starých investícií viac ako tri milióny eur
Nitriansky samosprávny kraj (NSK) pripravuje realizáciu niekoľkých desiatok investičných projektov, ktoré sa nepodarilo uskutočniť v priebehu minulého roka. V rámci rozpočtových zmien na ne krajskí poslanci na svojom januárovom rokovaní schválili výdavky v hodnote takmer 3,3 milióna eur.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.22 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.64 %