Nedeľa 21.07.2024
Dnes má meniny 
Daniel
°C
08.11.2016 05:22

Novú telocvičňu vybudovali zastrešením átria


Otvorenie novej telocvične.


Telocvičňu koncom októbra slávnostne otvoril starosta mestskej časti Bratislava-Ružinov Dušan Pekár.


Žiaci ZŠ Pavla Marcelyho na Drieňovej 16 v Bratislave sa tešia z novej telocvične. „S nápadom na zastrešenie átria a vytvorením ďalšej telocvične prišiel riaditeľ školy, ktorú navštevuje približne 750 žiakov a ďalší priestor na cvičenie sa im zíde. Teší ma, že sa podarilo tieto práce dotiahnuť do úspešného konca,“ uviedol starosta Ružinova Dušan Pekár. V novej telocvični môžu žiaci cvičiť a hrať kolektívne športy okrem loptových. Do zastrešenia átria a vytvorenia novej telocvične investovala mestská časť viac ako 150 000 eur.

Vynovených telocviční sa čoskoro dočkajú aj ďalšie dve školy v zriaďovateľskej pôsobnosti MČ Ružinov, a to ZŠ Medzilaborecká a ZŠ Vrútocká, na ktorých už prebiehajú rekonštrukčné práce. „Starý, zničený a miestami aj zvlnený povrch nahradí nová palubovka. Deti tak budú mať lepšie podmienky pre svoj športový rozvoj,“ uviedol starosta. Mestská časť získala na tieto rozvojové projekty, výmenu športových povrchov v telocvičniach,  finančné prostriedky z Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR spolu v sume 54 000 eur. Do rekonštrukčných prác investuje aj Ružinov 17 000 eur zo svojho rozpočtu.

Autor: (mš)


komentáre
SHOW ALL
podobné
10.08.2016
Obec Skačany chce zatepliť budovu telocvične za viac ako 100 000 eur
Rekonštrukciu telocvične pri miestnej základnej škole s materskou školou v podobe zateplenia jej budovy i výmeny okien plánuje samospráva Skačian v okrese Partizánske. Projekt vyčíslila na viac ako 100 000 eur, o prostriedky na jeho financovanie sa uchádza z mimorozpočtových zdrojov.
viac
25.09.2020
Mesto získalo na modernizáciu učební ZŠ viac ako jeden milión eur
Mesto Žilina získalo viac ako jeden milión eur z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) na modernizáciu odborných učební základných škôl (ZŠ).
viac
20.05.2022
Poprad bude rekonštruovať telocvičňu na ZŠ Komenského takmer za 2 mil. eur
Mesto Poprad bude rekonštruovať telocvičňu na Základnej škole (ZŠ) Komenského takmer za dva milióny eur.
viac
30.05.2023
Ružinov plánuje v septembri otvoriť škôlku v projekte Ovocné sady
Bratislavský Ružinov by mal v septembri otvoriť novú materskú školu (MŠ) v rámci projektu Ovocné sady. Vytvorené sú štyri triedy s kapacitou 80 miest i školskou jedálňou.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %