Utorok 11.05.2021
Dnes má meniny 
Blažena
°C
22.04.2021 09:05

Nové programové obdobie bolo témou stretnutia na Trenčianskej župe


Snímka z rokovania. Zdroj: (TSK).


Štátny tajomník Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR Dušan Velič rokoval s trenčianskym županom Jaroslavom Baškom a poslancom krajského parlamentu a rektorom Trenčianskej univerzity A. Dubčeka v Trenčíne Jozefom Habánikom o programovom období 2021-2027.


K témam stretnutia patrila príprava Integrovanej územnej stratégie kraja, novela zákona o regionálnom rozvoji či konkrétne projekty, ktoré má Trenčianska župa.

Predseda kraja informoval štátneho tajomníka o vízii, kam chce posunúť župu v ďalších rokoch a tiež o zapojení sa do plánovaných výziev v rámci IROP. „Trenčianska župa sa bude uchádzať o financie na rekonštrukcie ciest, resp. na budovanie cyklotrás. Zapojiť do výziev chceme aj naše tri stredné školy,“ povedal trenčiansky župan. „Našou úlohou je rozvoj regiónov a urobíme všetko pre to, aby to fungovalo. Chceme ísť ústretovo takým smerom, aby sa peniaze úspešne vyčerpali v prospech všetkých ľudí,“ uviedol štátny tajomník Dušan Velič. Županovi odovzdal garanciu kontaktného bodu, vďaka ktorej má kraj v akejkoľvek otázke na rezorte dvere otvorené.

Rektor TnUAD na stretnutí predstavil unikátny projekt budovania inovačného a kreatívneho centra Fakulty priemyselných technológií univerzity a župnej Spojenej školy v Púchove.

 

Autor: (Barbora JÁNOŠKOVÁ, TSK)


komentáre
SHOW ALL
podobné
17.02.2021
V BSK určia projekty, do ktorých majú ísť nevyčerpané eurofondy
Identifikovať projekty v Bratislavskom kraji, pri ktorých je reálna šanca využiť prostriedky EÚ a minúť nevyčerpané peniaze z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP).
viac
22.02.2021
Dôležitá informácia ZMOS k elektronickým schránkam
Združenie miest a obcí Slovenska dáva do pozornosti informáciu Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR, ktoré zriadilo mnohým obciam ďalšie elektronické schránky typu „právnická osoba“.
viac
10.03.2021
Samosprávy sú pre MIRRI kľúčovým partnerom
Vicepremiérka Veronika Remišová včera rokovala so zástupcami Združenia miest a obcí Slovenska o spôsoboch, ako čo najefektívnejšie nasmerovať eurofondy do regiónov.
viac
20.04.2021
NS MAS chce nové pravidlá pre budúce programové obdobie
Národná sieť miestnych akčných skupín (NS MAS) SR pripravila na 23. apríla online konferenciu Ako ďalej LEADER na Slovensku v rokoch 2021-2027.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.76 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.63 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.62 %