Streda 19.01.2022
Dnes má meniny 
Drahomíra, Mário
°C
25.12.2018 04:45

Nové Mesto v tomto roku finančne podporilo 452 novorodencov


Ilustračná snímka (tasr)


Bratislavské Nové Mesto uľahčilo tento rok vstup do života 452 najmenším obyvateľom. Novorodencov a ich rodičov podporilo sumou 200 eur.


"Som rád, že sa nám túto tradíciu darí udržiavať už sedemnásty rok. Narodenie bábätka so sebou prináša aj zvýšené náklady pre mladé rodiny, snažíme sa im to preto takouto formou aspoň na začiatku uľahčiť," skonštatoval novomestský starosta Rudolf Kusý. Doplnil, že v takejto finančnej pomoci bude samospráva pokračovať aj v budúcom roku.       

Prevahu mali v končiacom sa roku 2018 opäť chlapci. Tých sa narodilo 252, dievčat bolo 200. V prípade chlapčenských mien rodičia najčastejšie vybrali mená Michal, Filip a Jakub. Pri menách dievčat prevládali najmä mená Laura, Natália a Lujza.       

V Novom Meste sa však pravidelne rodí aj množstvo detí, ktorých rodičia nemajú trvalý pobyt v mestskej časti. Na jeho území sa totiž nachádza pôrodnica na Kramároch, ktorá je vyhľadávaná mamičkami z celej Bratislavy i širšieho okolia. "Čo sa týka všetkých bábätiek narodených na Kramároch, novomestská matrika v roku 2018 najčastejšie zapísala mená Adam a Ema alebo Emma," poznamenal hovorca Nového Mesta Marek Tettinger. Vyskytlo sa tiež viacero nezvyčajných mien, hlavne u cudzincov, napríklad Tristan, Peregrin, Dante, Sherita či Aurora.       

K 15. decembru 2018 sa na Kramároch (prípadne v domácom prostredí v rámci Nového Mesta) narodilo celkovo 1999 detí, z toho 1059 chlapcov a 940 dievčat.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
26.08.2019
Novým stromom v Novom Meste majú uľahčiť život aj pôdne koše
Bratislavské Nové Mesto prichádza s novým spôsobom starostlivosti o stromy. Uľahčiť im chce život v mestskom prostredí, kde bývajú ich korene často obklopené asfaltom, betónom či spevnenými plochami.
viac
28.11.2019
Hlavné mesto dostane od vlády finančnú pomoc vo výške 15,1 milióna eur
Vláda SR finančne podporí mesto Bratislava sumou 15,1 milióna eur. Rozhodol o tom v stredu vládny kabinet na svojom výjazdovom zasadnutí v bratislavskom Primaciálnom paláci.
viac
01.03.2021
Nové Mesto by mohlo po prázdninách otvoriť škôlky a prvý stupeň škôl
Bratislavské Nové Mesto by mohlo po prázdninách otvoriť všetky svoje materské školy a tiež prvý stupeň základných škôl. Starosta Rudolf Kusý ubezpečuje, že mestská časť urobí všetko pre to, aby boli školy a škôlky bezpečným miestom.
viac
23.03.2021
Nevyužívaný areál Palmy má podľa obyvateľov prejsť úplnou premenou
Nevyužívaný areál fabriky Palma na Račianskej ulici v bratislavskom Novom Meste by mal prejsť komplexnou premenou.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.63 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.59 %