Sobota 18.05.2024
Dnes má meniny 
Viola
°C
19.02.2024 08:50

Nové Mesto chce opravovať cesty a chodníky, vyčlenilo 230-tis. eur


Ilustračná snímka


Bratislavské Nové Mesto plánuje investovať do ciest a chodníkov vo svojej správe. Na opravy výtlkov má vo svojom rozpočte vyčlenených 230-tis. eur. Celkovo má mestská časť nahlásených viac ako 100 problematických miest. Do avizovaných prác sú zahrnuté aj stavebné práce v štvrti Pokrok.


"Priamo v teréne sme urobili prieskum najkritickejších miest na cestách, ktoré sa musia opraviť. Reagujeme aj na podnety od obyvateľov, ktorí nám nahlasujú zlý stav vozovky," skonštatoval starosta Nového Mesta Matúš Čupka.         

Plánované opravy sú zamerané na miestne komunikácie III. a IV. triedy, teda tie, ktoré sú v správe mestskej časti. Začiatok prác má samospráva naplánovaný na koniec februára. Opravy chce mestská časť realizovať vo viacerých lokalitách vrátane Jaskového radu či ulíc Pluhová, Odbojárov, Tehelná, Ďumbierska a Jeséniova.         

V ďalších prácach plánuje miestny úrad pokračovať postupne aj v ďalších častiach na základe terénnych obhliadok a stavu komunikácií.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
02.04.2022
Nové Mesto pripravuje ukrajinsko-slovenský komunitný dom
Komunitné centrum na Ovručskej ulici v bratislavskom Novom Meste by sa malo dočasne zmeniť na ukrajinsko-slovenský komunitný dom.
viac
16.04.2022
Nové Mesto zvýši príspevok pre deti v súkromných škôlkach na 100 eur
Bratislavské Nové Mesto zvýši nenávratný finančný príspevok pre rodičov, ktorí z kapacitných dôvodov umiestnia svoje dieťa do súkromnej materskej školy (MŠ). Jeho výška sa zmení z doterajších 80 na 100 eur.
viac
20.09.2022
V Novom Meste sa koncom mesiaca začne jesenné upratovanie
V bratislavskom Novom Meste sa koncom mesiaca začne jesenné upratovanie. Od 22. septembra až do 3. novembra budú na viacerých lokalitách mestskej časti rozmiestnené veľkokapacitné kontajnery, do ktorých budú môcť občania vyhodiť zbytočné veci zo svojich domácností.
viac
30.06.2023
Mesto a Staré Mesto budú spolupracovať pri údržbe ciest a chodníkov
Údržbu komunikácií, chodníkov a verejných priestranstiev v bratislavskom Starom Meste bude mestská časť postupne koordinovať s hlavným mestom.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %