Streda 26.01.2022
Dnes má meniny 
Tamara
°C
08.03.2021 08:00

Nová kniha zachytáva Liptovský Mikuláš na fotografiách


Ilustračná snímka: (tasr).


Mesto Liptovský Mikuláš a jeho okolie na fotografiách zachytáva nová publikácia. Kniha vznikla v spolupráci s mestom, tamojším informačným centrom a mestským Múzeom Janka Kráľa. Informovala o tom hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková.


V knihe sú zobrazené historické centrum aj mestské časti Liptovského Mikuláša, ktoré boli kedysi samostatnými obcami. „Publikácia obsahuje zábery z mesta a okolia a texty v slovenčine aj angličtine. Tematicky neopustila kataster nášho mesta. Pri fotkách sa nachádzajú QR kódy, v ktorých sú ukryté GPS súradnice pre lepšiu orientáciu,” konkretizovala Čapčíková.

Publikácia Svieži Liptovský Mikuláš vyšla v edícii Moderná kniha, ktorá fotograficky dokumentuje slovenské mestá. Je dostupná aj cez výdajné miesto v informačnom centre na Námestí mieru.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
08.06.2020
Dobrovoľní hasiči dostali cisternu, mesto im postaví aj garáž
Dobrovoľní hasiči z liptovskomikulášskej mestskej časti Liptovská Ondrašová budú pri zásahoch využívať novú hasičskú cisternu.
viac
09.10.2020
Fotopublikácia predstaví Považskú Bystricu a jej okolie z vtáčej perspektívy
Podporiť rozvoj domáceho cestovného ruchu a predstaviť krásy Považskej Bystrice a jej okolia z vtáčej perspektívy je hlavným cieľom pripravovanej fotopublikácie Považská Bystrica a okolie z neba.
viac
11.05.2021
Prvá jarná kosba v Liptovskom Mikuláši potrvá päť týždňov
V Liptovskom Mikuláši spustili prvú jarnú kosbu. Mechanizmy a koscov čaká takmer sto hektárov plochy, začali od centra smerom k mestským častiam. Informovala o tom hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková.
viac
25.06.2021
PSK získal druhé miesto v národnej súťaži o naj propagačný materiál
Prešovský samosprávny kraj uspel v celoslovenskej prestížnej súťaži o najkrajšiu knihu a propagačný materiál o Slovensku za rok 2020. So svojou brožovanou publikáciou Sestry Prešovského kraja, ktorá vznikla k rovnomennému projektu v spolupráci s fotografom Jánom Štovkom, kraj získal druhé miesto.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.60 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.76 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %