Nedeľa 26.05.2024
Dnes má meniny 
Dušan
°C
08.02.2024 04:00

Nitra: Revitalizovaná Borina už slúži verejnosti


Snímka zdroj: Nitra live


Revitalizovaný park na Borine už niekoľko týždňov slúži verejnosti. Podľa nitrianskeho primátora Mareka Hattasa tak mesto ukončilo ďalší zo zelených projektov, ktoré sa podarilo zrealizovať vďaka financiám z európskych fondov.


Projekt za viac ako 150.000 eur bol oficiálne ukončený minulý rok. "Som veľmi rád, že nový náučný chodník s informačnými tabuľami už plní svoj účel. Návštevníkov Boriny okrem toho čaká aj nové osvetlenie, ohnisko a príslušný mobiliár, pikniková lúka s altánkom, lavičky a odpadkové koše," uviedol Hattas.         

Súčasťou projektu bola aj nová výsadba, v rámci ktorej na Borine pribudlo viac 20.000 sadeníc. Okrem toho boli v parku umiestnené viaceré fitness prvky, detské preliezačky a nová tančiareň.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
05.10.2021
Počas letnej sezóny v Nitre prebiehalo „Čistenie 7 pahorkov“
Všetci radi žijeme v čistom a zdravom prostredí. Prebiehajúca pandémia nás naučila vrátiť sa k prírode, pozrieť sa na životné prostredie inak a naučiť sa využívať ho dlhodobo.
viac
09.10.2021
Náučný chodník Zoborské vrchy ponúka nové virtuálne zastávky
Audiovizuálny náučný chodník Zoborské vrchy ponúka možnosť navštíviť prírodné a historické pamiatky nad mestom Nitra z pohodlia domova. Prvé interaktívne prehliadky pripravil ešte v lete Zoborský skrášľovací spolok a združenie Historia - Magistra Vitae.
viac
02.11.2021
NSK pripravuje výstavbu cyklotrasy medzi Čechyncami a Horným Vinodolom
Nitriansky samosprávny kraj (NSK) pripravuje výstavbu nového úseku Ponitrianskej cyklomagistrály. Viesť bude katastrami obcí južne od krajského mesta Nitra. Ako informoval Úrad NSK, celková dĺžka úseku je 9,4 kilometra.
viac
01.12.2021
Nitra po piatich mesiacoch ukončila rekonštrukciu Kráľovskej cesty
Mesto Nitra ukončilo rekonštrukciu Kráľovskej cesty, ktorá vedie pamiatkovou rezerváciou na hradnom kopci. Celkové náklady na obnovu viac ako 170 metrov dlhého dláždeného úseku dosiahli sumu 240 000 eur.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %