Štvrtok 04.03.2021
Dnes má meniny 
Kazimír
°C
20.01.2021 03:25

Nitra hľadá odborníkov na rozhodovanie o využití financií z EÚ


Ilustračná snímka: (tasr).


Mesto Nitra hľadá odborníkov, ktorí budú spolurozhodovať o tom, aké projekty z fondov Európskej únie (EÚ) budú pomáhať pri rozvoji regiónu. Radnica už na svojej webovej stránke zverejnila formulár, prostredníctvom ktorého sa záujemcovia môžu prihlásiť.


Vybraní uchádzači budú súčasťou Kooperačnej rady udržateľného mestského rozvoja Nitra. Tá sa bude skladať z troch komôr. „Ide o Komoru občianskej spoločnosti, teda tretí sektor, občianske združenia, neziskové organizácie a cirkvi. Ďalšou je Komora podnikateľského sektora zastrešujúca napríklad firmy a živnostníkov a Komora vedy, výskumu a vzdelávania,” oznámil magistrát.

Vo všetkých komorách budú odborníci, ktorí budú za svoju oblasť hovoriť o projektoch, ktoré by sa mali v regióne zrealizovať z prostriedkov EÚ. „Tieto komory tak ovplyvnia rozvoj regiónu. Začína sa nové programové obdobie EÚ na roky 2021 až 2027. V ňom budú mať práve regióny zjednodušený prístup k financovaniu svojich rozvojových potrieb. Mesto Nitra ako takzvané jadrové mesto udržateľného mestského rozvoja preto hľadá partnerov do všetkých troch komôr kooperačnej rady,” oznámila radnica.

Rada bude stálym kolektívnym, komunikačným a koordinačným orgánom, ktorý bude zabezpečovať aj územnú spoluprácu v regióne. „Rozhodovať bude o podpore aktivít v rôznych sférach od cestovného ruchu či športu cez školstvo a sociálne služby až po dopravu a bývanie,” pripomenula radnica.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.07.2017
Univerzity dostanú financie na vzdelávanie odborníkov na eurofondy
Na jeseň sa na desiatich slovenských univerzitách rozbehnú nové predmety, ktoré pripravia mladých na prácu s eurofondmi.
viac
19.02.2020
Vyhlásili výzvu na podporu malých a stredných podnikov v regióne Horná Nitra
Ministerstvo hospodárstva SR vyhlásilo výzvu na predkladanie žiadostí o nenávratné finančné príspevky zameranú na podporu rozvoja podnikania malých a stredných podnikov v rámci Iniciatívy Európskej komisie zameranej na transformáciu uhoľného regiónu Horná Nitra.
viac
13.07.2020
Európska iniciatíva „Podpora zamestnanosti mladých ľudí“
Európska komisia minulý týždeň prijala opatrenia na rozvoj potenciálu a podporu zamestnanosti mladých ľudí.
viac
18.08.2020
Mesto Snina plánuje pokračovať v projektoch aj napriek kríze
Slovenské mestá a obce sa v posledných mesiacoch musia boriť s finančnými problémami, ktoré komplikuje pandémia nového koronavírusu. Citeľný pokles príjmov očakávajú aj v meste Snina.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.70 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.70 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.61 %