Pondelok 16.12.2019
Dnes má meniny 
Albína
°C
20.07.2019 12:05

Nadácia podporí sumou vyše 30-tis.eur realizáciu 12 projektov


Nitrianska komunitná nadácia - logo


Nitrianska komunitná nadácia v spolupráci so spoločnosťou Heineken Slovensko, a. s., podporí sumou 30-tis.eur projekty, ktorých autormi a realizátormi sú obyvatelia Hurbanova. Podporu z programu Tu sme doma získalo v tomto roku 12 projektov z oblasti športu, kultúry či životného prostredia.


Cieľom grantového programu Tu sme doma je podnietiť a podporiť verejnoprospešné aktivity obyvateľov Hurbanova. „Program aktivizuje ľudí, aby sami identifikovali, čo im v Hurbanove chýba, čo by chceli zlepšiť. Rôznorodé projekty združujú ľudí s podobnými záujmami a vytvárajú priestor na ďalšie budovanie dobrých vzťahov v miestnych komunitách,“ uviedla projektová manažérka nadácie Eva Vargová.       

Počas desiatich rokov existencie programu bolo doteraz podporených 114 projektov sumou viac ako 313.000 eur. „Vďaka grantom a predkladateľom projektov sa v Hurbanove zrevitalizovali verejné zóny, vytvorili sa miesta na stretávanie sa obyvateľov a susedov, vybudovali a opravili sa športoviská, pribudol náučný chodník, školám a škôlkam pribudli ekoučebne, ekozáhony, mladí futbalisti získali novú tréningovú plochu,“ zhrnula aktivity programu Vargová.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.11.2017
Tri komunitné projekty v Žilinskom kraji podporí Nadácia VÚB
Projekty Detské Hviezdne noci Filmového klubu Bytča, Švošovská zvernica obce Švošov a Revitalizujme spolu oddychovú zónu na Lietavskom hrade! Združenia na záchranu Lietavského hradu podporí Nadácia VÚB v rámci programu Komunitné granty.
viac
29.11.2017
Z Komunitných grantov vznikne Montessori dielnička i ihrisko pre deti
Obyvatelia miest a obcí v Nitrianskom kraji vybrali tri projekty, ktoré získajú grant 3000 eur na realizáciu nápadu zameraného na zlepšenie komunitného života v kraji.
viac
22.01.2018
Slovenské mestá sa viac zazelenajú
Viac zelene, zdravšie ovzdušie či revitalizácia verejných priestorov. To sú oblasti, na ktoré môžu mestá získať finančné prostriedky z eurofondov. Agrorezort vyhodnotil prvé kolo výzvy z eurofondov zamerané na zelenú infraštruktúru a schválil 38 projektov za takmer 13 miliónov eur.
viac
07.05.2018
Rožňavčania rozhodli o tom, ktoré projekty mesto podporí
Rožňavčania rozhodli o tom, ktoré projekty mesto podporí v rámci participatívneho rozpočtu v celkovej výške 50.000 eur. Na jeden projekt bolo vyčlenených maximálne 5000 eur. Elektronickému hlasovaniu predchádzalo verejné, ako i stretnutia s autormi jednotlivých projektov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.16 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.81 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.03 %