Štvrtok 29.07.2021
Dnes má meniny 
Marta
°C
17.03.2020 06:00

Na základnej škole J. Mudrocha zrekonštruovali viacúčelové ihrisko


Snímka zdroj: (senica.sk).


Na viacúčelovom športovom ihrisku v areáli Základnej školy s materskou školou Jána Mudrocha v Senici sa dokončuje výmena zeleného povrchu a ochranných sietí. Informovalo o tom mesto na svojej webovej stránke.


Ihrisko s rozmermi 33 krát 18 metrov už neplnilo svoj účel pre príliš opotrebovaný umelý povrch. „Radnica vypracovala a podala žiadosť o poskytnutie dotácie z programu Podpora rozvoja športu na rok 2019 so zameraním na výstavbu multifunkčných ihrísk, výstavbu detských ihrísk, údržbu ihrísk, štadiónov a inej športovej infraštruktúry,” uviedlo mesto.

Výmena starého opotrebovaného povrchu ihriska v podobe umelého trávnika uskutočňuje firma Slovimm z Holíča na základe výberového konania. „Obnova ihriska je realizovaná s finančnou podporou, ktorú sa mestu podarilo po opakovanej žiadosti získať z Úradu vlády SR v sume 10 000 eur, zvyšok je financovaný z rozpočtu mesta,” informovala Mária Výletová z finančného oddelenia mestského úradu.

Celkovou výmenou umelého povrchu a realizáciou ochranného sieťového oplotenia sa vytvorí bezpečné športovisko, ktoré bude opäť bezpečné pre všetky cieľové skupiny a bude využívané aj na organizovanie športových turnajov. „Povrch nášho školského ihriska bol už veľmi opotrebovaný a zdevastovaný, zadržiavala sa na ňom voda, takisto ochranné siete neplnili svoju funkciu,” doplnila riaditeľka školy Anna Parízková.

Zrekonštruované ihrisko bude slúžiť všetkým vekovým kategóriám obyvateľov mesta Senica, ktorí využívajú ihrisko a sú nadšencami športu. „Ihrisko bude verejne prístupné a budú ho môcť využívať školáci na hodinách telesnej výchovy i v rámci športovo–záujmových krúžkov, deti z materskej školy a v neposlednom rade aj široká verejnosť,” uviedla Výletová.

„Podľa zmluvy je termín ukončenia realizácie stanovený na záver marca, podľa postupu prác sa tak však stane skôr, zrejme už záverom tohto týždňa do 20. marca,” informovalo mesto.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
29.03.2016
Mesto Nitra zrekonštruuje budovy za milióny eur. Vezme si na to úver
Nitrianska radnica si vezme úver, z ktorého chce zrekonštruovať budovy Základnej školy (ZŠ) Tulipánová, ZŠ Kniežaťa Pribinu, Materskú školu Belopotockého a objekt, v ktorom sídli mestská polícia.
viac
22.09.2018
V Senici vybudovali v školskom areáli hokejbalové ihrisko za viac ako 82-tis eur
Mesto Senica vybudovalo z vlastného rozpočtu hokejbalové ihrisko v areáli Základnej školy V. Paulínyho-Tótha. TASR informovala hovorkyňa mesta Viera Barošková.
viac
04.04.2019
Samospráva sa zapojí do troch grantových výziev
Samospráva mesta Tisovec v okrese Rimavská Sobota sa v najbližšej dobe zapojí do troch grantových výziev, v rámci ktorých chce získať financie na kúpu elektromobilu a rekonštrukciu jedálne miestnej základnej školy. Zámer podať príslušné projekty schválili poslanci na svojom poslednom zasadnutí.
viac
22.07.2020
Mesto počas letných prázdnin rekonštruuje MŠ a ZŠ za 3,6 milióna eur
Mesto Košice počas letných prázdnin opravuje spolu 42 škôl a školských zariadení vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti, hodnota prác dosahuje viac ako 3,6 milióna eur. Informoval o tom hovorca magistrátu Vladimír Fabian.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.72 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.85 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.43 %