Sobota 18.09.2021
Dnes má meniny 
Eugénia
°C
15.09.2021 09:20

Na záchranu životov odovzdal kraj ďalšie defibrilátory


Zástava k blížiacej sa storočnici založenia Zemskej hasičskej jednoty v Trenčíne,


Deväť dobrovoľných hasičských zborov v Trenčianskej župe si na kúpeľnej promenáde v Trenčianskych Tepliciach z rúk predsedu kraja prevzalo život zachraňujúci prístroj, desiaty darovala hasičom spoločnosť Pharmacare Slovakia. Jedenásty defibrilátor bol odovzdaný dobrovoľným hasičom v Omšení.


Defibrilátory s príslušenstvom dostali členovia DHZ Trenčianskych Teplíc, Modrovky, mestskej časti Myjavy Turej Lúky, Vršatského Podhradia, miestnej časti Lazov pod Makytou Dubkovej, Malých Ledníc, Bánoviec nad Bebravou, Bošian a Kanianky. Desiate AED si z rúk riaditeľa spoločnosti Pharmacare Slovakia Martina Haasa prebrali hasiči zo Selca. „Trenčianska župa už štvrtým rokom vyčleňuje finančné prostriedky na obstaranie automatických defibrilátorov pre dobrovoľné hasičské zbory. Už to bude pomaly 100 tisíc eur. Pri záchrane ľudského života netreba pozerať na peniaze, nemôžeme rátať, koľko stojí jeho záchrana, preto sme radi, že sme mohli odovzdať ďalšie prístroje,“ povedal župan Baška a potvrdil ich pravidelné využívanie zo strany DHZ v kraji. Pri tejto príležitosti bola slávnostne odovzdaná aj zástava k blížiacej sa storočnici založenia Zemskej hasičskej jednoty v Trenčíne, ktorú si dobrovoľní hasiči pripomenú v budúcom roku. Na jej výrobu finančne prispel aj Trenčiansky samosprávny kraj.   

Pri príležitosti slávnostného otvorenia zrekonštruovanej hasičskej zbrojnice v Omšení dostali dobrovoľní hasiči darček od TSK v podobe defibrilátora.

Autor: (ts-TSK, Mgr. Barbora Jánošková)


komentáre
SHOW ALL
podobné
06.03.2019
Župa už pripravuje rozpočet na rok 2020, zohľadňuje pritom priority jednotlivých
Práce na príprave rozpočtu Trenčianskej župy na roky 2020 - 2022 odštartovali úvodnými stretnutiami v prítomnosti poslancov Zastupiteľstva Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK), riaditeľa Úradu TSK a vedúcich zamestnancov jednotlivých odborov a oddelení Úradu TSK.
viac
07.03.2019
Na predloženie projektu ostáva už len necelý mesiac
So zaujímavým nápadom zameraným na rozvoj kraja môžu žiadatelia v rámci tretieho ročníka Participatívneho – komunitného rozpočtu Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) prísť už len do konca mesiaca.
viac
03.01.2020
Aj v roku 2020 prerozdelí župa medzi obyvateľov kraja takmer 700-tisíc eur
Žiadatelia z Trenčianskeho kraja môžu o financie požiadať v rámci Dotačného systému TSK, Participatívneho-komunitného rozpočtu TSK či grantového systému Zelené oči. Možnosť obohatiť štandardný vyučovací proces opäť ponúkne zážitkové vzdelávanie na stredných školách.
viac
08.05.2021
Poďakovanie hasičom za ich celoročnú pomoc
Trenčiansky samosprávny kraj na čele s predsedom Jaroslavom Baškom pri príležitosti Sviatku sv. Floriána ako patróna hasičov ďakuje všetkým profesionálnym i dobrovoľným hasičom za to, že sú v každej chvíli pripravení pomáhať a podať pomocnú ruku.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.82 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.80 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.38 %