Utorok 06.06.2023
Dnes má meniny 
Norbert
°C
16.05.2023 12:35

Na sídlisku Juh pribudlo nové ihrisko, jeho súčasťou je aj veľká loď


Snímka zdroj: (FB / poprad.eu).


Na popradskom sídlisku Juh pribudlo nové detské ihrisko, dotáciu vo výške takmer 43 000 eur naň poskytlo Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Slávnostne ho otvorili a sprístupnili minulý týždeň.


Nová inkluzívna hracia plocha pribudla vo vnútrobloku na Rastislavovej ulici. Informovala o tom radnica na webovom sídle.

Všetky prvky s výnimkou kolotoča sú z agátového dreva. Najväčším hracím prvkom na území celého mesta a dominantou tohto ihriska je veľká loď s dĺžkou asi 19 metrov, ktorá má dve paluby a dve rampy. Vnútri lode sú dve lezecké siete, zvonku dve laminátové šmýkačky. Na prednú palubu vedú zvonku dve lezecké steny. Nachádza sa tam aj ďalšia menšia loď, fit dráha, pružinová hojdačka, pieskovisko, čln, ale aj kolotoč pre telesne hendikepované deti i hojdacie hniezdo.

"Deti dnes veľa času trávia pred displejmi, a tak sme chceli vytvoriť miesto, kde by mohli spolu tráviť čas celé rodiny," uviedol poverený šéf rezortu práce Milan Krajniak. Primátor Popradu Anton Danko dodal, že mesto chce v obnove a výstavbe detských a viacúčelových ihrísk na svojom území pokračovať.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
06.06.2017
Na sídlisku Juh v Poprade začali stavať workout park
Na sídlisku JUH VI začala výstavba workout parku. Na svoje by si tak mali prísť fanúšikovia aktívneho oddychu, ktorí majú v obľube cvičenie na čerstvom vzduchu s vlastnou váhou prostredníctvom rôznych lavičiek, hrázd a ďalších prvkov.
viac
14.04.2019
V Trebišove vzniklo nové detské ihrisko
Z novovybudovaného detského ihriska sa môžu tešiť najmä deti zo sídliska STRED a jeho blízkeho okolia. Nové ihrisko je nepretržite sprístupnené, samozrejme, širokej verejnosti a poslúži aj ostatným obyvateľom mesta, v prípade potreby aj pre materské a základné školy.
viac
08.08.2020
V lokalite sídliska za nemocnicou pribudlo prvé detské ihrisko
Prvé detské ihrisko pribudlo v týchto dňoch na svidníckom sídlisku za nemocnicou. Radnica naň získala dotáciu z rozpočtovej rezervy predsedu vlády SR vo výške 10 000 eur. Informovala o tom hovorkyňa mesta Kristína Tchirová.
viac
08.10.2020
Na sídlisku Juh pribudne multifunkčné ihrisko
Mesto Trebišov aktuálne realizuje výstavbu nového multifunkčného ihriska na sídlisku Juh. Možnosti na rôzne športové aktivity by malo poskytovať už v novembri. Informovala o tom radnica mesta.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.29 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.76 %