Streda 30.11.2022
Dnes má meniny 
Ondrej, Andrej
°C
24.11.2022 09:30

Na Prekážke začali stavať inkluzívne detské ihrisko


Snímka zdroj: (Mesto Liptovský Hrádok).


Deti v Liptovskom Hrádku budú mať nové inkluzívne ihrisko na sídlisku Prekážka. Výstavbu spustili v tomto týždni, dokončiť by ho mali do 15. decembra.


Mestu sa na vybudovanie ihriska podarilo získať externé zdroje z ministerstva práce, uviedol primátor Branislav Tréger.

Ako dodal, do budúcnosti by chceli zrušiť oplotené ihrisko v tejto časti sídliska, kde majú zámer vybudovať parkovacie plochy. "Pribudnúť by tu mala aj zeleň s mobiliárom, ktorá by dotvárala sídlisko po estetickej stránke," priblížil Tréger.

Súčasťou detského ihriska budú altánok, infotabule, lavičky i nádoby na odpadky. "Hojdačka hniezdo, reťazové hojdačky pre štyri deti, fitdráha, pieskovisko čln a loď pinta budú zhotovené z agátového dreva spájaného tesárskymi spojmi. Súčasťou ihriska bude aj oceľový kolotoč," vymenovala referentka investičnej výstavby Mestského úradu v Liptovskom Hrádku Ivana Ďurecová. Prebytočná zemina z výkopov základových konštrukcií sa použije na zvýšenie existujúceho sánkovacieho kopca pre deti.

Náklady na výstavbu dosiahnu bezmála 65 000 eur.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
14.04.2019
V Trebišove vzniklo nové detské ihrisko
Z novovybudovaného detského ihriska sa môžu tešiť najmä deti zo sídliska STRED a jeho blízkeho okolia. Nové ihrisko je nepretržite sprístupnené, samozrejme, širokej verejnosti a poslúži aj ostatným obyvateľom mesta, v prípade potreby aj pre materské a základné školy.
viac
24.06.2020
V mestskej knižnici pribudlo takmer 700 kníh
Fond Mestskej knižnice v Liptovskom Hrádku sa rozrástol o 681 knižných titulov. Ide najmä o beletriu pre dospelých, deti a mládež.
viac
08.08.2020
V lokalite sídliska za nemocnicou pribudlo prvé detské ihrisko
Prvé detské ihrisko pribudlo v týchto dňoch na svidníckom sídlisku za nemocnicou. Radnica naň získala dotáciu z rozpočtovej rezervy predsedu vlády SR vo výške 10 000 eur. Informovala o tom hovorkyňa mesta Kristína Tchirová.
viac
24.11.2021
Na Podbrezinách v L. Mikuláši pribudne moderné inkluzívne ihrisko
Na najväčšom liptovskomikulášskom sídlisku Podbreziny pribudne na budúci rok ekologický multifunkčný priestor s prvkami pre deti od troch do 14 rokov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.20 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.14 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.66 %