Piatok 19.07.2024
Dnes má meniny 
Dušana
°C
24.11.2021 08:40

Na Podbrezinách v L. Mikuláši pribudne moderné inkluzívne ihrisko


Ilustračná snímka: (tasr).


Na najväčšom liptovskomikulášskom sídlisku Podbreziny pribudne na budúci rok ekologický multifunkčný priestor s prvkami pre deti od troch do 14 rokov.


Výstavba ihriska má prispieť k revitalizácii vnútrobloku na uliciach Cédrová – Dubová. Informovala o tom hovorkyňa mesta Liptovský Mikuláš Viktória Čapčíková.

Ihrisko bude určené aj pre deti so špeciálnymi potrebami. "Projekt tvorí 11 prvkov, medzi nimi pieskovisko, kolotoč, hojdačka, menšia loď, fitdráha, lavičky či odpadkové koše. Nebude chýbať oddychová zóna," uviedla hovorkyňa.

Projekt je podľa Čapčíkovej v súlade s územným plánom mesta. Po vyhotovení budú projektovú dokumentáciu konzultovať s obyvateľmi priľahlých bytoviek. Výstavba by sa mala uskutočniť do augusta budúceho roka.

Na výstavbu moderného inkluzívneho detského ihriska na Podbrezinách získalo mesto financie z ministerstva práce.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
16.06.2020
V Liptovskom Mikuláši tento rok začnú stavať 80 rodinných domov
V meste Liptovský Mikuláš začnú tento rok stavať približne 80 rodinných domov, 60 domov by mali dokončiť. Vyplýva to z podkladov odboru územného rozhodovania a stavebného poriadku radnice.
viac
20.01.2021
Cintorín Vrbica by sa mal rozšíriť o kolumbárium
Cintorín Vrbica v Liptovskom Mikuláši by sa mal počas dvoch rokov rozšíriť o kolumbárium. Do ideovej architektonickej súťaže dodali ateliéry päť návrhov, vyhrali architekti Katarína Šiarniková a Juraj Šiarnik. Informovala o tom hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková.
viac
24.11.2022
Na Prekážke začali stavať inkluzívne detské ihrisko
Deti v Liptovskom Hrádku budú mať nové inkluzívne ihrisko na sídlisku Prekážka. Výstavbu spustili v tomto týždni, dokončiť by ho mali do 15. decembra.
viac
29.04.2023
Na Podbrezinách vybudovali prvé inkluzívne ihrisko v meste
Prvé inkluzívne bezbariérové ihrisko v Liptovskom Mikuláši otvorili v týchto dňoch na sídlisku Podbreziny. Informoval o tom Ján Sokolský z kancelárie vedenia mesta. Dodal, že priestor má spájať deti s rôznymi typmi zdravotného znevýhodnenia s tými zdravými.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %