Nedeľa 05.12.2021
Dnes má meniny 
Oto
°C
25.08.2021 08:35

Žiakov po prázdninách privítajú vynovené chodníky pri škole


Snímka zdroj: MsÚ


Chodníky pri vstupoch do Základnej školy s materskou školou Hradná v Liptovskom Hrádku počas letných prázdnin zrekonštruovali. Pôvodný povrch bol už opotrebovaný, na viacerých miestach boli nerovnosti a pri daždi sa tvorili mláky.


Nové chodníky sú zo zámkovej dlažby, informoval riaditeľ školy Marián Žiška.      

Podľa zmluvy o dielo mala dodávateľská firma z Liptovského Hrádku práce v hodnote 27.000 eur ukončiť do konca augusta. Napokon ich robotníci stihli v predstihu. „Táto investícia už bola potrebná. Ako zriaďovateľ školy sme sa s jej vedením dohodli na jej realizácii. Verím, že žiakom i zamestnancom školy sa nové chodníky budú páčiť. Okrem bezpečnostného a funkčného hľadiska sme sledovali aj to estetické,“ poznamenal primátor Liptovského Hrádku Branislav Tréger.      

V uplynulom školskom roku v Základnej škole s materskou školou Hradná prebiehalo vyučovanie na obidvoch stupňoch spolu v 23 triedach. Počet žiakov bol 502. „Zjednotením dvoch pásov chodníka vznikli pekné celistvé plochy. Budeme ich využívať v rámci výchovno-vzdelávacieho procesu a činnosti školského klubu detí. Podstatne jednoduchšia bude aj zimná údržba chodníkov v našom areáli,“ dodal riaditeľ školy.      

Investíciou nahradili spevnenú plochu, o ktorú škola prišla vybudovaním športového komunitného centra.    

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
16.01.2017
Radnica plánuje v tomto roku investovať takmer 3,8 milióna eur
Liptovskohrádocká samospráva plánuje v tomto roku investovať do zveľadenia mesta takmer 3,8 milióna eur. Najviac finančných prostriedkov je nasmerovaných do revitalizácie mestských športovísk pre deti a mládež.
viac
04.07.2019
Školský rok skončil aj deťom v nemocnici
Aj detskí pacienti v žilinskej nemocnici sa rozlúčili so školou. Pre oddelenie pediatrie a pediatrickej ortopédie pôsobí v nemocnici už 94 rokov Základná škola s Materskou školou pri zdravotníckom zariadení v Žiline, ktorá je od roku 2006 organizačnou zložkou Spojenej školy J. M. Hurbana 36, Žilina.
viac
18.11.2020
Do zberu šípok sa zapojilo takmer 1300 detí
Do štvrtého ročníka Zberu šípok spoločne s Lesmi SR sa zapojilo 217 tried v rámci 23 materských a základných škôl (ZŠ).
viac
30.07.2021
V novom školskom roku po nových chodníkoch
V areáli Základnej školy s materskou školou Hradná v Liptovskom Hrádku v týchto dňoch realizujú stavebné úpravy štyroch chodníkov pri vstupoch do školy.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.68 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.59 %