Sobota 18.05.2024
Dnes má meniny 
Viola
°C
04.03.2020 12:05

Na Pltníkoch vyrastie nový skatepark


Ilustračná snímka: (int.).


Rozvoj všešportového areálu v lokalite Pltníky v Martine úspešne pokračuje. V roku 2020 by k futbalovej tréningovej ploche a pumptrack dráhe mal pribudnúť aj nový skatepark.


V mestskej časti Záturčie od roku 2019 postupne vyrastá Šport park, v ktorom si prídu na svoje priaznivci viacerých športov. Koncom roku 2020 by sa k futbalistom a fanúšikom pumptracku mali pridať aj skateri, bikeri a kolobežkári vďaka skateparku, ktorý bude spĺňať najmodernejšie štandardy.

„Veľmi ma teší, že aj zastupiteľstvo podporilo zámer vybudovania skateparku Pltníky. Skating a kolobežkovanie si získavajú čoraz viac popularity medzi mladými a mesto jednoducho muselo nájsť spôsob ako podporiť jeho rozvoj. Mladí sa dnes totiž nemajú kde venovať týmto druhom športu a využívajú na svoje jazdy centrum mesta, čo môže byť nebezpečné a je taktiež často kritizované. Pltníky sú ideálnym priestorom, ktorý si získava čoraz viac návštevníkov a vedenie mesta urobí všetko preto, aby to pokračovalo aj čo sa týka iných športov,“ povedal primátor mesta Martin Ján Danko.

Na Pltníkoch vyrastie skatepark s rozlohou približne 1 010m² s betónovou dráhou, ktorá bude tvoriť až 880 m². Vnútri dráhy sa budú nachádzať zatrávnené ostrovčeky. Areál skateparku bude slúžiť skaterom, bikerom a kolobežkárom rôznych vekových kategórií a uzatvorí voľný priestor medzi chodníkom pre cyklistov a pumptrackom.

Autor: (Zuzana KALMANOVÁ, MSÚ)


komentáre
SHOW ALL
podobné
12.06.2017
Petržalka začala s budovaním nového športového areálu
V areáli Jama na Vyšehradskej – Šášovskej začala bratislavská Petržalka s výstavbou nového areálu pre šport a hry. Mal by vyrásť na ploche takmer 1740 štvorcových metrov na mieste bývalého ihriska a slúžiť by mal ako deťom, tak mládeži a dospelým. Informovala o tom hovorkyňa Michaela Platznerová.
viac
28.09.2018
Obyvatelia mesta môžu športovať v novom fitparku
Mesto Prešov získalo nový priestor na športovanie určený obyvateľom všetkých vekových kategórií. Podľa radnice prispeje ku skultúrneniu prostredia a poskytne ďalšie možnosti trávenia voľného času vonku s rodinou, priateľmi aj známymi.
viac
26.08.2020
V turistickom areáli by mala pribudnúť lanová dráha, chaty i reštaurácia
Výstavba kilometrovej lanovej dráhy, rozšírenie možností ubytovania a zriadenie novej reštaurácie. To sú plány občianskeho združenia (OZ) Sine Metu na zveľadenie turistického areálu v Gombaseku, časti obce Slavec v Rožňavskom okrese.
viac
21.11.2020
V bratislavskej Karlovej Vsi vznikne nový park
Celý park je riešený v horizontálnom rozmiestnení viacerých športových stanovísk. Na opačnom konci od skateparku bude detské ihrisko so šmykľavkou alebo malým tunelom pre najmenších.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %