Sobota 30.05.2020
Dnes má meniny 
Ferdinand
°C
16.12.2019 12:35

Na dotáciách prerozdelí mesto v budúcom roku 47-tis. eur


Ilustračná snímka (tasr)


Do konca decembra sa môžu záujemcovia uchádzať o dotácie z rozpočtu mesta Banská Štiavnica na rok 2020. Samospráva prerozdelí v budúcom roku na dotáciách celkom 47-tis. eur v piatich oblastiach.


Vedúca ekonomického oddelenia Mestského úradu v Banskej Štiavnici Kamila Lievajová uviedla, že najviac prostriedkov, a to 29-tis. eur, je vyčlenených na oblasť športu. Na dotácie z oblasti kultúry a cestovného ruchu počíta banskoštiavnický rozpočet so sumou 10-tis eur, na sociálnu oblasť je vyčlenených 2-tis eur.       

Na dotácie určené na úpravu verejných priestranstiev vyčlenila samospráva 2-tis eur a na úpravu verejnej zelene 3-tis eur. Najmenej prostriedkov, 1-tis eur, poputuje na dotácie v oblasti školstva.       

Žiadosti je potrebné podať písomnou formou na predpísanom tlačive, ktoré nájdu záujemcovia v klientskom centre mestského úradu alebo priamo na internetovej stránke mesta.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
28.04.2017
Ako si Banská Štiavnica poradila s podnikateľmi. Tí využívali kontajnery občanov
Od januára 2017 zaviedli v meste Banská Štiavnica množstvový zber zmesového komunálneho odpadu pre právnické osoby a spoplatnili aj odber vytriedených odpadov z podnikateľskej činnosti. Motivujú ich tým nevhadzovať odpad do nádob určených pre občanov.
viac
27.10.2017
Samospráva chce zrekonštruovať Komunitné centrum na Šobove
Banskoštiavnická samospráva plánuje zrekonštruovať Komunitné centrum, ktoré svoje aktivity vyvíja v lokalite Šobov, kde žije početná rómska komunita.
viac
26.03.2018
Samospráva chce získať dotácie na rekonštrukciu hasičských zbrojníc
Banskoštiavnická samospráva chce zrekonštruovať dve hasičské zbrojnice. Na ich opravu sa snaží získať dotácie z ministerstva vnútra. Predloženie žiadosti a tiež výšku prípadného spolufinancovania schválili banskoštiavnickí poslanci na ostatnom rokovaní mestského zastupiteľstva.
viac
21.02.2020
Na Starom zámku čaká na rodiny s deťmi netradičná zimná hra
Na Starom zámku v Banskej Štiavnici sa bude v sobotu 22. februára od 9:00 do 15:00 h hrať netradičná a zábavná rodinná hra s indíciami pod názvom Hravý Starý zámok. Malí návštevníci sa budú môcť prechádzať po areáli zámku a v jeho tajomných zákutiach hľadať indície a skladať pripravenú tajničku.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.87 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.35 %