Sobota 19.09.2020
Dnes má meniny 
Konštantín
°C
29.07.2020 02:10

Historická Banská Štiavnica bude mať opäť priame spojenie s Bratislavou


Ilustračná snímka: (tasr).


Od nedele 2. augusta bude medzi Banskou Štiavnicou a Bratislavou opäť premávať priamy autobusový spoj. V rámci podpory cestovného ruchu naň prispeje Banskobystrický samosprávny kraj prostredníctvom svojej Rozvojovej agentúry 20 000 eur.


Banská Štiavnica, ktorá je zapísaná na svetovom zozname kultúrneho dedičstva UNESCO a patrí k turisticky najatraktívnejším lokalitám na strednom Slovensku, bude mať opäť priame autobusové spojenie s hlavným mestom.

To sa podarí od nedele 2. augusta obnoviť vďaka finančnej podpore Rozvojovej agentúry Banskobystrického samosprávneho kraja. Mestu Banská Štiavnica na objednanie linky, ktorá Banskú Štiavnicu spojí s Bratislavou, prispeje 20 000 eur.

O peniaze mesto požiadalo ako najväčší člen Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Banská Štiavnica zo zdrojov, ktoré má od BBSK k dispozícii každá OOCR na rozvoj produktov cestovného ruchu vo svojom okolí. Obnovenie autobusového spojenia má prispieť nielen k zvýšeniu počtu návštevníkov, ale aj k odľahčeniu osobnej dopravy v historickom centre. V neposlednom rade tiež pomôže mobilite domácich.

„Po zrušení priameho autobusového spojenia, ku ktorému prišlo ešte v uplynulom roku, sme hľadali možnosti, ako ho obnoviť. Samosprávny kraj ale nemá vo svojej kompetencii objednávanie diaľkových spojov. Spolu s mestom Banská Štiavnica, ktoré bude spoj objednávať, sme však našli riešenie, ktoré pomôže cestovnému ruchu i domácim obyvateľom,“ povedal vicežupan Ondrej Lunter.

V pracovné dni bude autobus v smere do Bratislavy odchádzať z Banskej Štiavnice 5:30 ráno, spiatočné spojenie je naplánované s odchodom z hlavného mesta o 16:20.

„Som rada, že sa to podarilo. Autobus bude prínosom pre turistov i pre ľudí, ktorí dochádzajú nielen do Bratislavy ale napríklad aj do nemocnice v Leviciach,“ uzavrela primátorka Banskej Štiavnice Nadežda Babiaková.

Autor: (Lenka ŠTEPÁNEKOVÁ, BBSK)


komentáre
SHOW ALL
podobné
10.11.2017
Svätomartinský víkend v regióne
Svätomartinské dni, Cestovateľský festival Cestou necestou, Chute malých Karpát, Historická prehliadka Modry, Bibliotéka či obľúbená lokalizačná hra „Objavuj poklady bratislavského regiónu“. Druhý novembrový víkend v bratislavskom regióne je tu pre vás.
viac
09.03.2020
BBSK pripravuje projekt novej cyklotrasy na trase Štiavnickej Anče
Už o niekoľko rokov by mohla Hronskú Breznicu s Banskou Štiavnicou prepojiť nová cyklotrasa, vedúca po bývalom pôvodnom telese niekdajšej úzkorozchodnej železničnej trate Štiavnická Anča. Projekt pripravuje Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK).
viac
21.07.2020
Na tajch Klinger sa vracia plaváreň ako kedysi
Na jednom z najvyhľadávanejších banskoštiavnických tajchov Klinger vzniká historická plaváreň ako kedysi. Tzv. plaváreň s dreveným mólom bola na tajchu vybudovaná ešte v polovici 19. storočia, funkčná bola až do 70. rokov 20. storočia.
viac
19.08.2020
Expresná linka spojí Dunajskú Stredu s Bratislavou za 50 minút
Trnavský samosprávny kraj 2. septembra 2020 spustí novú expresnú autobusovú linku medzi Dunajskou Stredou a Bratislavou. Župa tak ponúka ľuďom pohodlnejšiu, rýchlejšiu a ekologickejšiu alternatívu k osobnej automobilovej doprave.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.77 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.91 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.33 %