Piatok 10.07.2020
Dnes má meniny 
Amália
°C
28.05.2020 07:30

Tvrdošín s poľským Kościeliskom prepojí cykloturistický chodník


Ilustračná snímka.


Rozvoj cestovného ruchu na slovensko-poľskom pohraničí má zabezpečiť cykloturistický chodník, ktorý stavajú medzi Tvrdošínom a Kościeliskom.


Ide o projekt spolufinancovaný z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja a štátneho rozpočtu v rámci programu cezhraničnej spolupráce. Mesto Tvrdošín o tom informovalo na oficiálnej webovej stránke.

Investičná časť projektu zahŕňa vybudovanie cyklotrasy zo Starého Medvedzia do Štefanova a v Oraviciach. Tu cyklotrasa nadviaže na relaxačný chodník. Viesť bude popri Oravici k ústiu Tichej doliny. „Na vytvorené cyklotrasy na slovenskej aj poľskej strane postupne nadviažu vytvorenie kultúrnych trás a doplnkové služby cestovného ruchu. Vo vybraných častiach trasy Medvedzie – Štefanov vzniknú výhybne, ktoré umožnia bezpečnú dopravu aj pre motorové vozidlá ku záhradkovej oblasti,” uvádza samospráva.

Projekt podľa ďalších zverejnených informácií prispeje k rozšíreniu možností voľnočasových aktivít a zdravému životnému štýlu. Tiež k propagácii prírodného prostredia a kultúrneho dedičstva.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
11.07.2016
Nitra môže získať z fondov Európskej únie desiatky miliónov eur
Mesto Nitra má šancu získať do roku 2020 desiatky miliónov eur z fondov Európskej únie. Radnica už začala s prípravou projektov, na ktoré môže v rámci súčasného programového obdobia získať z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) sumu 50 miliónov eur.
viac
26.05.2020
Nový cyklochodník Mlynský náhon má netradičné značenie
Nový cyklochodník spájajúci centrum mesta Prešov s cyklotrasou pri Toryse, ktorého stavba je v týchto dňoch vo finálnej fáze, má netradičnú podobu.
viac
27.05.2020
Do mestskej časti Tomčany vybudujú cyklotrasu a chodník pre peších
Mesto Martin spustilo v pondelok stavbu cyklotrasy a chodníka pre peších do mestskej časti Tomčany, ktorá si vyžiada investíciu vo výške 367 000 eur. Informovala o tom hovorkyňa mesta Zuzana Kalmanová.
viac
07.07.2020
V L. Mikuláši pribudne ďalší úsek vnútromestskej cyklotrasy
Mesto Liptovský Mikuláš plánuje v budúcom roku vybudovať ďalší úsek vnútromestskej cyklotrasy v dĺžke takmer pol kilometra. Na stavebné práce získala radnica 88 000 eur z externých zdrojov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.04 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.23 %