Sobota 08.08.2020
Dnes má meniny 
Oskar
°C
19.05.2016 10:00

Múzeum opäť otvára poradňu pre hubárov i bylinkárov


Ilustračná snímka: (int.)


Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši pripravilo aj v tomto roku hubársku a bylinkársku poradňu. K dispozícii je až do polovice novembra každý pondelok od 13. do 15. hod. v budove múzea.


Poradňa je určená pre všetkých, ktorí radi zbierajú huby alebo bylinky a potrebujú radu. "V predchádzajúcich rokoch sa nám osvedčila. Snažíme sa ju napasovať práve na obdobie, keď sa začína hubárska či bylinkárska sezóna," povedala riaditeľka Slovenského múzea ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši Dana Šubová.      

Ako ďalej uviedla, odborní pracovníci múzea sa so záujemcami radi podelia o svoje skúsenosti v tejto oblasti. "Poskytnú mnohé zaujímavé a užitočné informácie o miestach výskytu, správnom zbere i možnostiach spracovania húb a byliniek a určite dajú aj dobré rady, ktoré môžu využiť pri bezpečnom určovaní jednotlivých druhov tak, aby čo najlepšie slúžili svojmu úžitku," doplnila.

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
13.01.2017
Z cyklochodníka vznikla cestička pre bežkárov
Vďaka vhodným poveternostným podmienkam vznikla od 6. januára na cyklochodníku v Liptovskom Mikuláši stopa pre bežecké lyžovanie.
viac
15.01.2018
Einstein na Liptove
Od 17. januára do 21. marca bude každú stredu večer lákať turistov do centra Liptovského Mikuláša zaujímavý program a pestrá gastronomická ponuka.
viac
13.05.2019
Geniálny Lipták Aurel Stodola - 160. výročie narodenia
Na sobotu 11. mája 2019 pripadlo 160. výročie narodenia svetoznámeho fyzika, technika a humanistu Aurela Stodolu. Väčšine Slovákov nie je známy, ale všetci technici ho považujú za ikonu vedecko-technickej revolúcie, bol dokonca učiteľom a priateľom legendárneho Alberta Eisteina.
viac
18.06.2020
Turisti v meste zažijú divadelné večery aj tematické prehliadky
Divadelné večery, tematické prehliadky aj program pre rodiny s deťmi ponúka počas tohtoročnej letnej turistickej sezóny mesto Liptovský Mikuláš. Informovala o tom hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.02 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.71 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.28 %