Štvrtok 04.06.2020
Dnes má meniny 
Lenka
°C
28.03.2017 07:00

Múzeum jaskyniarstva pripravuje cyklus podujatí Čítanie z knižnice


Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši. Snímka zdroj: (muzeum.sk).


Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši pripravuje na utorok 28. marca prvé z cyklu podujatí s názvom Čítanie z knižnice. Všetky stretnutia budú venované významným osobnostiam pôsobiacim v oblasti ochrany prírody a jaskyniarstva.


"Ponúkame možnosť zoznámiť sa v príjemnom prostredí, pri šálke čaju, s publikáciami z knižničného fondu múzea a získať tak určite zaujímavé informácie o živote a práci týchto osobností," informovala Dagmar Staroňová z úseku riaditeľky múzea.      

Na prvom čítaní sa návštevníci dozvedia informácie o Vojtechovi Benickom, ktorý bol významným predstaviteľom slovenského jaskyniarstva a organizátorom speleologických výskumov na Slovensku. "Bol aj spoluzakladateľom Jaskyniarskeho zboru Klubu slovenských turistov a lyžiarov a Slovenskej speleologickej spoločnosti či prvým riaditeľom Slovenského múzea ochrany prírody a jaskyniarstva a tiež významným fotografom a publicistom," doplnila.      

Podujatie sa uskutoční o 16. hodine v priestoroch Slovenského múzea ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši. "Veríme, že čas strávený v múzeu bude pre účastníkov zaujímavý a podnetný a stanú sa našimi pravidelnými návštevníkmi," dodala Staroňová.

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.10.2016
Rok Juraja Turza vyvrcholí otvorením unikátnej expozície
Rok 2016 je v Žilinskom kraji vyhlásený Rokom Juraja Turza, uhorského palatína a významného rodáka z Lietavy. Pri príležitosti 400. výročia úmrtia najznámejšieho člena z rodu Turzovcov otvorí Považské múzeum v Žiline stálu expozíciu v Sobášnom paláci v Bytči venovanú Jurajovi Turzovi.
viac
11.07.2017
Veteráni v Skanzene Vychylovka
Všetci milovníci staručkého, ale stále spoľahlivého automobilu značky Trabant, sa opäť stretnú na Kysuciach.
viac
29.12.2018
Zaujímavé pamiatky v obci a jej okolí by mohol spojiť náučný chodník
Zaujímavú históriu Čermian by v budúcnosti mohol turistom, ale aj miestnym obyvateľom pripomínať náučný chodník v chotári obce. Dopĺňať by ho mohlo múzeum, ktoré by chcel starosta Radovan Bobula zriadiť v bývalej škole.
viac
14.03.2020
Vedci sa zaoberajú inváznymi rastlinami a ochranou prírodného bohatstva
Vedci z Botanického ústavu Centra biológie rastlín a biodiverzity Slovenskej akadémie vied (SAV) riešia viacero projektov zameraných na výskum inváznych rastlín na Slovensku a v zahraničí.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.92 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.31 %