Utorok 16.04.2024
Dnes má meniny 
Dana, Danica
°C
25.08.2023 03:20

Muránska planina má nové logo a slogan, v Zbojskej pribudol i fotopoint


Nový fotopoint v sedle Zbojská s novým logom Muránskej planiny.


Muránska planina má ako destinácia cestovného ruchu svoju novú vizuálnu identitu. Logom územia sa stal lykovec muránsky, oblasť má tiež vlastný slogan či novú webovú stránku.


Predstavenie vizuálnej identity Muránskej planiny sa uskutočnilo vo štvrtok (24. 8.) v horskom sedle Zbojská, kde pribudol i nový drevený fotopoint. Informovala o tom Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Gemer.

Nová vizuálna identita Muránskej planiny má vystihovať ducha prírody, autenticitu a udržateľnosť, ktoré sú pre toto územie typické. Cieľom projektu je prezentovať ponuku a krásu Muránskej planiny a atraktívnou formou prilákať návštevníkov zo Slovenska i zahraničia. Hlavným bodom nového vizuálneho prejavu je logo spojené so symbolom tohto územia, a to lykovcom muránskym.

"Symbol ružového kvetu, ktorý nikde inde na svete nerastie, je v logu netradične vyobrazený z bočného pohľadu, čím sa odlišuje od použitia v už existujúcich logách organizácií na území," priblížila OOCR Gemer.

Muránska planina ako destinácia cestovného ruchu má i nový slogan "Muránska planina - kráľovstvo prírody, stačí vstúpiť", ktorý má zdôrazňovať rešpekt k prírode. Vytvorená bola i nová webová stránka www.muranskaplanina.eu, kde verejnosť nájde informácie o možnostiach trávenia voľného času v tejto lokalite.

Nová vizuálna identita Muránskej planiny je výsledkom spolupráce OOCR Gemer, Správy národného parku Muránska planina a Rozvojovej agentúry Banskobystrického kraja. Projekt bol podporený z plánu obnovy a odolnosti sumou viac ako 270 000 eur.

"V rámci projektu budeme realizovať aj množstvo iných marketingových aktivít, ktoré budú atraktívnou formou propagovať destináciu Muránska planina nielen slovenským ale aj zahraničným návštevníkom," uviedol výkonný riaditeľ OOCR Gemer Jaroslav Hric.

Pri vyhliadkovej veži v sedle Zbojská pribudol v rámci prezentácie vizuálnej identity Muránskej planiny i nový drevený fotopoint. Návštevníkom ponúka pohľad na Čertovu dolinu a jeho súčasťou je aj 3D prvok symbolizujúci ružový lykovec muránsky, ktorý vychádza z loga destinácie.

"Aj vďaka týmto krokom chceme lepšie využívať potenciál našich národných parkov. Tie totiž nie sú iba klenotnicou prírodného bohatstva, ale predstavujú aj príležitosť na naštartovanie lokálnej ekonomiky trvalo udržateľným spôsobom. Na základe príkladov zo zahraničia vidíme, že chránené územia dokážu vytvárať pracovné miesta a otvárať cestu nielen turizmu, ale aj gastrosektoru, vzdelávacím aktivitám či vede a výskumu," skonštatovala štátna tajomníčka Ministerstva životného prostredia SR Katarína Butkovská.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
11.02.2020
Envirorezort predstavil zonáciu NP Muránska planina
Ministerstvo životného prostredia predstavilo projekt zonácie Národného parku Muránska planina. Ide o prvý návrh zonácie podľa kritérií, ktoré určila novela zákona o ochrane prírody a krajiny. Tá platí od 1. januára 2020.
viac
16.08.2021
Univerzita Komenského vstúpi do akademického roka s novou vizuálnou identitou
Od 1. septembra plánuje Univerzita Komenského (UK) v Bratislave používať nové logo, ktoré zobrazuje budovu na Šafárikovom námestí. Historický znak s Jánom Amosom Komenským bude univerzita naďalej používať pri špeciálnych príležitostiach. Informovala o tom Nikoleta Janková z rektorátu UK.
viac
17.06.2023
Na Muránskej planine sa budú cez leto konať pozorovania nočnej oblohy
Na Muránskej planine sa budú počas letných mesiacov konať organizované pozorovania nočnej oblohy. Hviezdy, planéty či Mliečnu cestu budú môcť návštevníci prostredníctvom podujatia Hviezdy nad Muráňom sledovať v štyroch termínoch.
viac
27.09.2023
OOCR Gemer vyhlásila výzvu na udelenie značky Regionálny produkt Gemer-Malohont
Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Gemer vyhlásila výzvu na predkladanie žiadostí o udelenie značky Regionálny produkt Gemer-Malohont. Výrobky a služby v cestovnom ruchu sa môžu o udelenie regionálneho označenia uchádzať do 30. septembra.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.10 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.84 %