Utorok 02.03.2021
Dnes má meniny 
Anežka
°C
08.02.2021 12:40

MK SR chce pokračovať v zapájaní nezamestnaných do obnovy kultúrneho dedičstva


Obnova hradnej zrúcaniny Revište neďaleko Žarnovice dala prácu takmer dvadsiatke nezamestnaných. Snímka zdroj: (tasr).


Rezort kultúry rokuje s ministerstvom investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie o finančnej podpore pre projekt.


Ministerstvo kultúry naďalej rokuje o zabezpečení podpory nezamestnaných do obnovy kultúrneho dedičstva. Slovensko patrí medzi krajiny s bohatou kultúrnou tradíciou a veľkým počtom pamiatok. Osobitné miesto patrí ruinám hradov, o ktoré sa ostatných desať rokov pomáhali starať aj nezamestnaní prostredníctvom národného projektu.

Slovensko patrí medzi krajiny s bohatou kultúrnou tradíciou a veľkým počtom pamiatok. Osobitné miesto patrí ruinám hradov, o ktoré sa ostatných desať rokov pomáhali starať aj nezamestnaní prostredníctvom úspešného národného projektu „Zapojenie nezamestnaných do obnovy kultúrneho dedičstva“ ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny. Na jeho realizáciu bolo minulý rok vyčlenených viac ako 3,7 milióna eur. V spojení s dotačným podprogramom ministerstva kultúry Obnova a konzervácia torzálnej architektúry a historických parkov ho verejnosť vnímala pozitívne.

Kombinácia týchto dvoch zdrojov financovania obnovy pamiatok a zamestnávania ľudí bez príjmu priniesla mimoriadne dobré výsledky a vysoko si ju cenili aj občianske združenia a ďalšie subjekty podieľajúce sa na záchrane hradov naprieč Slovenskom. Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny však už v tomto roku nemá takýto národný projekt.

Rezort kultúry rokuje s ministerstvom investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie o finančnej podpore pre ďalšie zabezpečenie pokračovania tohto projektu.

Autor: (culture.gov.sk)


komentáre
SHOW ALL
podobné
29.06.2020
Trnava získala 25 000 eur na obnovenie časti opevnenia
Mesto Trnava získalo finančnú podporu vo výške 25 000 eur z Ministerstva kultúry SR. To financie pridelilo v rámci programu Obnovme si svoj dom. Vyplýva to z informácií zverejnených v Centrálnom registri zmlúv.
viac
05.10.2020
Spoznaj oblasti neziskového sektora na Slovensku: Dobrovoľníctvo
Úrad splnomocnenca vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti prináša krátke kapitoly o všeobecne prospešných oblastiach neziskového sektora na Slovensku, ktoré zadefinoval Zákon o registri sa zameraním na dobrovoľníctvo.
viac
12.11.2020
Gotický palác na hrade Ľubovňa by chceli sprístupniť už budúci rok
Ľubovnianske múzeum chce gotický palác na hrade Ľubovňa sprístupniť verejnosti už budúci rok. V súčasnosti tam realizujú konzervačné práce, odborné reštaurovanie kamenných ostení a portálov.
viac
02.01.2021
KSK uzavrel zmluvu na čerpanie peňazí na vybudovanie kreatívneho centra
Košický samosprávny kraj (KSK) uzavrel zmluvu s Ministerstvom kultúry SR na čerpanie takmer 18 miliónov eur na vybudovanie Kreatívneho centra Košického kraja. Informovala o tom hovorkyňa KSK Anna Terezková.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.70 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.70 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.61 %