Sobota 06.06.2020
Dnes má meniny 
Norbert
°C
02.04.2020 09:00

Mestské divadlo P.O.Hviezdoslava ponúka online programy a podujatia


Snímka z predstavenia Koza rohatá. Snímka zdroj: (bkis.sk).


Mestské divadlo P. O. Hviezdoslava (MDPOH) v Bratislave ponúka verejnosti špeciálne programy a podujatia, ktoré môžu ľudia sledovať online z domovov. Pripojilo sa tak k iniciatíve hlavného mesta "Zvládneme to aj v kultúre", ku ktorej sa pridali všetky mestské kultúrne inštitúcie.


Uplynulý víkend MDPOH ponúklo verejnosti záznam celého detského divadelného predstavenia Tri prasiatka. Spolu s Kozou rohatou sú to dva rozprávkové tituly z dielne MDPOH, ktoré bývajú často vypredané. „V ťažkých časoch, kedy sú zatvorené nielen škôlky a školy, ale aj detské kútiky a ihriská, sme sa rozhodli spríjemniť deťom čas strávený doma našimi rozprávkami,” vysvetlilo divadlo na webe hlavného mesta. Nasledujúci víkend pokračuje MDPOH vysielaním Kozy rohatej, a to v sobotu 4. apríla o 17.00 h a v nedeľu 5. apríla o 10.00 h. MDPOH na svojom webe ponúka viac informácií, ako a kde sledovať podujatia a programy online.      

Na webe Bratislavského kultúrneho a informačného strediska(BKIS) vytvorili špeciálnu sekciu s názvom Kultúra z obývačky. Verejnosť tu nájde tipy na divadelné predstavenia, čítania z kníh, virtuálne prehliadky galérií či hudobných koncertov.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
06.07.2017
Druhý víkend letných prázdnin v bratislavskom regióne
Letné shakespearovské slávnosti, Viva Musica!, Slovakia folk, komorný koncert v Botanickej záhrade, nočné prehliadky na hrade Červený kameň, Wine & Art a Bežecká perla naznačujú, že sa letné prázdniny v bratislavskom regióne začínajú vo veľkom štýle.
viac
24.03.2020
Divadlo Aréna spúšťa Detskú Univerzitu Komenského Online špeciál
Divadlo Aréna v spolupráci s IT spoločnosťou DATALAN spúšťa vzdelávací projekt Detská Univerzita Komenského Online špeciál, určený pre deti na celom Slovensku.
viac
22.04.2020
Krajské múzeum v Prešove prešlo v čase krízy do online priestoru
Krajské múzeum v Prešove spustilo nové online súťaže. Takýmto spôsobom chce pomôcť rodičom a učiteľom pri vytváraní alternatívneho programu pre deti obmedzované karanténou.
viac
30.04.2020
Prezentačné i edukačné aktivity ponúka ÚĽUV na webe i sociálnych sieťach
Ústredie ľudovej umeleckej výroby (ÚĽUV) sa pridalo ku kultúrnym inštitúciám, ktoré svoju činnosť presunuli v čase pandémie nového koronavírusu do online priestoru.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.85 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.38 %