Nedeľa 05.07.2020
Dnes má meniny 
Cyril, Metod
°C
05.10.2016 01:29

Mesto Zvolen pripravuje polmiliónovú obnovu športového areálu pri ZŠ Hrnčiarska


Ilustračná snímka: (int).


Vo Zvolene sa modernizovalo počas letných prázdnin viacero škôl. Vymenili sa palubovky v niektorých telocvičniach, školy sa zateplili, dostali nové okná, opravili sa strechy.


Najväčšou investíciou bola prestavba materskej školy na Ulici J. Bánika za viac ako 300 000 eur. Zvýšila sa tým kapacita zariadenia a bol tak uspokojený dopyt rodičov po umiestnení ich detí.      

"Deti sú našou budúcnosťou, v meste im venujeme veľkú pozornosť. Nie sú to však len rôzne výchovné projekty, snažíme sa, aby sa mohli učiť v dôstojných podmienkach. Preto investujeme do obnovy škôl a škôlok nemalé peniaze," uviedla primátorka Zvolena Lenka Balkovičová.       

Mesto má momentálne v zriaďovateľskej pôsobnosti šesť základných a 11 materských škôl. Školstvo odčerpá z mestského rozpočtu takmer polovicu peňazí, ani to však nestačí. Napríklad na základné školy síce dostáva peniaze od štátu, v nich však nie sú započítané investície do samotných priestorov. Pritom napríklad 3. základná škola sídli v budove, ktorá bola daná do užívania v roku 1948 a aj tá najmladšia (ZŠ Námestie mládeže) už má viac ako 25 rokov.      

"Ide o veľkú finančnú záťaž, záleží na hospodárení samosprávy, či ju dokáže utiahnuť. Snažíme sa nachádzať eurofondové či vlastné zdroje, aby sme predišli havarijným stavom. Ide o množstvo peňazí, no ja verím, že mestu sa napokon vrátia v podobe šikovnej a rozhľadenej generácie mladých Zvolenčanov. Investícia do ich vzdelania je veľká, v konečnom dôsledku to však môže byť to najmenej, čo pre naše deti urobíme," zdôraznila primátorka.      

Zmeny nastali tiež v základných školách na Ulici M. Rázusa a Námestí mládeže. V oboch sa zrekonštruovali palubovky v  telocvičniach. Náklady dosiahli približne 110 000 eur. Deti však môžu od začiatku školského roka športovať vo vynovených priestoroch. Investícií do opráv a rekonštrukcií škôl a školských zariadení je však omnoho viac, celkovo predstavujú takmer 300 000 eur.      

Ani týmto sa však starostlivosť o budovy školských zariadení vo Zvolene nekončí. Mesto sa už dnes uchádza o peniaze z eurofondov, aby mohlo zrekonštruovať škôlky na uliciach Hrnčiarska a J. Fullu. Najväčšou novinkou však bude pripravovaná polmiliónová investícia do športového areálu ZŠ Hrnčiarska. Ten by mal po rekonštrukcii slúžiť škole aj širokej verejnosti.

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
10.08.2016
Obec Skačany chce zatepliť budovu telocvične za viac ako 100 000 eur
Rekonštrukciu telocvične pri miestnej základnej škole s materskou školou v podobe zateplenia jej budovy i výmeny okien plánuje samospráva Skačian v okrese Partizánske. Projekt vyčíslila na viac ako 100 000 eur, o prostriedky na jeho financovanie sa uchádza z mimorozpočtových zdrojov.
viac
15.08.2016
Poprad preinvestuje v lete na opravy školských budov okolo 800 000 eur
Leto v školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Poprad je v znamení rozsiahlych opráv, modernizácií i bežnej údržby. Celkovo mesto počas leta preinvestuje na tieto projekty okolo 800 000 eur. Najviac peňazí pôjde do materských škôl.
viac
16.10.2017
V Pliešovciach tento rok najviac investovali do obnovy vyše storočného úradu
Najväčšia investícia pliešovskej samosprávy v tomto roku smeruje do budovy obecného úradu. Na viac ako storočnej budove v týchto dňoch vrcholia práce, ktoré majú znížiť jej energetickú náročnosť. Obec na projekt získala nenávratný finančný príspevok z eurofondov.
viac
18.05.2020
Výstavba jedálne na ZŠ na Ulici J. Bottu by mala trvať štrnásť mesiacov
Viac ako rok po tom, ako žiaci základnej školy (ZŠ) na Ulici Jána Bottu v Trnave prišli o možnosť stravovania, začína mesto v areáli školy s výstavbou novej jedálne s kuchyňou.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.02 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.25 %