Piatok 21.01.2022
Dnes má meniny 
Vincent
°C
27.10.2021 08:55

Mesto Žilina chce vybudovať cykloprístrešky pri troch ZŠ


Ilustračná snímka (žsr)


Mesto Žilina chce vybudovať pri troch základných školách (ZŠ) na sídliskách Vlčince, Solinky a Hájik uzamykateľné cykloprístrešky. Žiadosť o nenávratný finančný príspevok schválili v pondelok (25. 10.) poslanci na rokovaní žilinského mestského zastupiteľstva prostredníctvom videokonferencie.


Podľa hovorcu mesta Vladimíra Miškovčíka sú celkové oprávnené výdavky projektu na vybudovanie cykloprístreškov vo výške 258.335 eur. "Výška nenávratného finančného príspevku predstavuje sumu 245.418 eur (85 percent Európska únia a desať percent štátny rozpočet SR). Povinné spolufinancovanie mestom vo výške päť percent predstavuje sumu 12.916 eur," uviedol.       

Primátor Žiliny Peter Fiabáne doplnil, že ide o prístrešky pri ZŠ na Karpatskej ulici, Gaštanovej ulici a Námestí mladosti. "Sú moderné, uzamykateľné a zastrešené. Plnia kompletne všetky požiadavky na uloženie bicyklov a kolobežiek žiakov alebo návštevníkov. Je to projekt, ktorý umožní žiakom prísť do školy aj inak ako mestskou hromadnou dopravou alebo autom," povedal.       

Bezpečnostný zámok cykloprístrešku sa dá podľa hovorcu mesta prispôsobiť na ovládanie prostredníctvom čipového systému školy. "V prístrešku je inštalovaný kamerový systém a počítadlo bicyklov so zobrazovacou tabuľou. Kapacita jedného prístrešku je 32 bicyklov, pod strešným previsom je možné zaparkovať 17 kolobežiek. V závislosti od umiestnenia prístreškov je možné inštalovať ďalšie stojany na kolobežky," dodal Miškovčík.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
09.09.2020
NKN ponúka granty na rozvoj vzdelávania
Nitrianska komunitná nadácia (NKN) finančne podporí verejnoprospešné a dobrovoľnícke aktivity na základných školách.
viac
25.09.2020
Mesto získalo na modernizáciu učební ZŠ viac ako jeden milión eur
Mesto Žilina získalo viac ako jeden milión eur z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) na modernizáciu odborných učební základných škôl (ZŠ).
viac
14.10.2020
Súťaž vyzýva žiakov ZŠ, aby sa stali dobrodruhmi a spoznali horný Zemplín
Motivovať k aktívnemu pohybu a spoznávať územie horného Zemplína je cieľom súťaže určenej žiakom základných škôl (ZŠ) Staň sa dobrodruhom a spoznaj horný Zemplín.
viac
01.03.2021
Nové Mesto by mohlo po prázdninách otvoriť škôlky a prvý stupeň škôl
Bratislavské Nové Mesto by mohlo po prázdninách otvoriť všetky svoje materské školy a tiež prvý stupeň základných škôl. Starosta Rudolf Kusý ubezpečuje, že mestská časť urobí všetko pre to, aby boli školy a škôlky bezpečným miestom.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.65 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.58 %