Sobota 01.04.2023
Dnes má meniny 
Hugo
°C
17.03.2023 02:25

Mesto vlani ušetrilo pri verejných obstarávaniach 1,1 milióna eur


Mestský úrad v Topoľčanoch.


Mesto Topoľčany ušetrilo pri verejných obstarávaniach v minulom roku finančné prostriedky vo výške 1 108 900 eur.


Táto suma predstavuje rozdiel medzi vysúťaženou a predpokladanou hodnotou zákazky, ktorá sa určuje v zmysle zákona, informovala hovorkyňa mesta Lenka Savarová.

Ušetrené peniaze samospráva priebežne použila na ďalšie minuloročné investície. Nepoužité financie zvýšili rezervný fond, ktorý má aktuálne hodnotu 5 359 000 eur.

V tomto roku má mesto v pláne realizovať z prostriedkov mesta aj z európskych fondov viacero projektov. Patrí k nim príprava projektu debarierizácie podchodu pod železničnou stanicou, revitalizácia vnútrobloku M. Benku i prekrytie 50-metrového bazéna na kúpalisku tak, aby bola zabezpečená jeho celoročná prevádzka. Pripravená je aj realizácia vodozádržných opatrení v okolí bývalej Základnej školy Gagarinova a Dome kultúry v Topoľčanoch či vybudovanie centra environmentálnej výchovy.

Radnica plánuje rozšírenie Nového cintorína a opravu časti bočného múru Starého cintorína, zavedenie zdieľaných bicyklov, začať by sa malo aj s výstavbou druhej etapy cyklocesty. Detské ihriská v meste by mali byť doplnené o nové hracie prvky, na pešej zóne sa pripravuje oprava dlažby. Samospráva počíta aj s budovaním nových parkovacích miest na sídliskách F, Juh a Východ a opravou ďalších úsekov ciest a chodníkov podľa priorít mestských výborov.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
28.05.2020
Staré Mesto očakáva výpadok na daniach viac ako 1,9 mil. eur
Bratislavské Staré Mesto očakáva v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu výpadok na výnosoch z daní vo výške viac ako 1,9 milióna eur. Týka sa to dane z príjmov fyzických osôb, dane za užívanie verejného priestranstva i dane z nehnuteľnosti.
viac
04.08.2022
Začali sa práce na výstavbe kompostárne
V Trebišove sa začali práce súvisiace s výstavbou novej kompostárne. Slúžiť bude na zhodnocovanie biologicky rozložiteľného komunálneho odpadu. Investorom je mesto Trebišov.
viac
19.09.2022
Na sídliskovom mestskom pozemku v Topoľčanoch vznikne nový ovocný sad
V Topoľčanoch vznikne tradičný ovocný sad so vzácnymi starými odrodami stromov. Sad vznikne v rámci projektu Zelený sad, za ktorým stojí občianske združenie (OZ) Živica.
viac
19.10.2022
Topoľčany získali dotáciu na revitalizáciu vnútrobloku na Ulici M. Benku
Mesto Topoľčany získalo nenávratný finančný príspevok z Integrovaného regionálneho operačného programu na revitalizáciu vnútrobloku na Ulici M. Benku v Topoľčanoch. Výška príspevku predstavuje 691 653 eur, informovala radnica.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.32 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.99 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.69 %