Utorok 27.02.2024
Dnes má meniny 
Alexander
°C
10.08.2022 10:05

Mesto Snina zavádza úsporné opatrenia vo všetkých svojich organizáciách


Ilustračná snímka, zdroj: GoSlovakia


V súvislosti s enormným nárastom cien energií pristúpilo mesto Snina k úsporným opatreniam vo všetkých svojich organizáciách. Mestský úrad vďaka nim dosiaľ ušetril viac ako 2500 eur, do konca roka by to malo byť zhruba 4000 eur.


Predpokladaná úspora v ostatných mestských organizáciách do konca roka je približne 2000 eur. Pre TASR to potvrdila vedúca oddelenia správy, majetku a služieb mestského úradu (MsÚ) Adriána Karľová.      

"V dôsledku zvyšovania cien energií sme v posledných mesiacoch na MsÚ zaviedli úsporné opatrenia na úseku prevádzky. Tieto opatrenia sa týkajú izolácie vonkajšieho vykurovacieho potrubia, zníženia vstupnej teploty vody na vykurovanie, výroby dezinfekčného prostriedku pre potreby MsÚ a v neposlednom rade šetrenia elektrickej energie," priblížila.      

Ako ozrejmila, v snahe úspor na elektrine majú pracovníci MsÚ nastavené softvérové vypínanie pracovných staníc, počas obedňajších prestávok uvádzajú svoje počítače manuálne do režimu "spánok". Prestali tiež používať malé multifunkčné tlačiarne, každé oddelenie má len jedno veľké takéto zariadenie.      

Podobne by tomu malo byť aj v mestskom kultúrnom a osvetovom stredisku, materských a základných školách, mestskej nemocnici, Mestskom sociálnom podniku Snina a vo Verejnoprospešných službách Snina.      

Za MsÚ sa celková úspora v nasledujúcom roku predpokladá na úrovni 12.000 eur, v ostatných organizáciách 7000 eur.      

Mesto Snina má podľa Karľovej zazmluvnené ceny za elektrinu a plyn do konca roka 2023. Pri elektrickej energii na úrovni 160 eur za megawatthodinu (MWh), pri plyne vo výške 44,40 eura za MWh.     

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
17.04.2020
Prešov pre epidémiu koronavírusu prijíma viaceré úsporné opatrenia
Mesto pozastavilo schválené, ale nevysúťažené investičné akcie a v organizáciách vo svojej pôsobnosti znížilo zamestnancom platy. Firmám v mestských priestoroch posunú o 30 dní nájom a mení sa tiež termín platenia miestnych daní.
viac
28.04.2020
Mesto Snina otvorilo trhovisko i pokladnicu mestského úradu
Mesto Snina v rámci prvej vlny uvoľňovania opatrení zamedzujúcich šíreniu nového koronavírusu otvorilo v pondelok mestské trhovisko i pokladnicu mestského úradu (MsÚ). Informovala o tom Michaela Šalachová z oddelenia strategického rozvoja MsÚ.
viac
25.02.2022
R. Sobota šetrí náklady na energie, svietiť bude len každé druhé svetlo
Samospráva Rimavskej Soboty pristúpila pre nárast cien plynu a elektrickej energie k viacerým úsporným opatreniam.
viac
18.01.2023
Zálohové platby za elektrinu vzrástli mestu v priemere o 120 percent
Zálohové platby za elektrinu vzrástli mestu Fiľakovo v okrese Lučenec v priemere o 120 percent. Samospráva preto prijala viacero opatrení, ktorých cieľom je znížiť spotrebu v mestských budovách. Uviedla to hovorkyňa mesta Klaudia Mikuš Kovácsová.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.96 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.96 %