Pondelok 02.10.2023
Dnes má meniny 
Levoslav
°C
03.05.2023 08:25

Mesto Prievidza dofinancuje kultúrnym inštitúciám náklady na energie


Mestský úrad v Prievidzi.


Mesto Prievidza dofinancuje kultúrnym domom, ako i ďalším kultúrnym zariadeniam vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti náklady na energie. Ďalšie financie Kultúrne a spoločenské stredisko (KaSS), ktoré ich spravuje, použije na rekonštrukciu centrálnej mestskej knižnice i celomestské podujatia.


Transfer pre KaSS samospráva celkovo zvýši o približne 170 000 eur. Počíta s tým prvá úprava rozpočtu kultúrneho strediska, ktorú na svojom rokovaní koncom apríla schválili mestskí poslanci. "Suma je rozdelená do bežných a kapitálových výdavkov. Bežné výdavky pokryjú príspevok mesta, ktorý sme pôvodne žiadali zvýšiť o 70 000 eur na valorizáciu miezd, zvýšenie cien energií a materiálov, ktoré súvisia so zdražovaním," načrtla riaditeľka KaSS Dana Horná.

Zvýšenie príjmov, ako i výdavkov sa podľa nej týka kultúrnych domov v Prievidzi, mestských častiach, ako i pobočiek knižnice a Galérie Imricha Vysočana.

Druhá časť financií súvisí so sťahovaním pobočiek mestskej knižnice do priestorov bývalého kina Baník, kde vznikne jedna centrálna knižnica. "Sťahovať ich chceme v októbri alebo novembri, s tým ešte súvisí dokončenie opráv. Z bežných výdavkov by sme chceli opraviť poschodie kina, ktoré je v dezolátnom stave, z kapitálových výdavkov budeme rekonštruovať schody, musíme tam vybudovať bezbariérový prístup," priblížila ďalej Horná.

Všetky opravy podľa nej súvisia s priestormi foyeru a poschodia kina Baník, kinosálu zatiaľ KaSS z mestských zdrojov neplánuje zrekonštruovať. "Išlo by o väčšiu investíciu, ale budeme sa uchádzať i o mimorozpočtové zdroje o rekonštrukciu budovy ako takej, jej zateplenie a vybavenie. Veríme, že budeme úspešní," dodala.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
10.06.2020
Mesto Prievidza pozastavilo investície v sume takmer 280 000 eur
Opatrenie v súvislosti s výpadkom príjmov v nadväznosti na pandémiu nového koronavírusu premietla do prvej úpravy rozpočtu mesta, ktorú na svojom rokovaní v pondelok (8. 6.) schválili tamojší mestskí poslanci.
viac
02.09.2022
Prievidza dofinancuje výdavky na energie o 117 000 eur
Mesto Prievidza dofinancuje výdavky na elektrickú energiu zatiaľ vo výške 117 000 eur. Sumu zahrnulo do druhej úpravy rozpočtu, ktorú na svojom rokovaní v utorok schválili mestskí poslanci.
viac
04.05.2023
Mesto dofinancuje školám náklady na energie
Mesto Prievidza dofinancuje školám vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti náklady na energie. Počíta s tým prvá zmena rozpočtu, v rámci nej sa vyčlenili financie i na projektové dokumentácie. Zmenu schválili mestskí poslanci na svojom rokovaní koncom apríla.
viac
23.08.2023
Mesto Partizánske dofinancuje náklady na energie vo výške 150 000 eur
Samospráva Partizánskeho dofinancuje zvýšené náklady na verejné osvetlenie sumou 150 000 eur. Použije na to výnos dane z príjmov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.14 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.93 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.94 %