Pondelok 11.12.2023
Dnes má meniny 
Hilda
°C
15.04.2018 09:56

Mesto Levice prefinancuje tohtoročné veľké investície úverom


Levice z vtáčej perspektívy, ilustračná snímka, zdroj: levican.sk


Mesto Levice si zoberie úver vo výške 2,1 milióna eur na financovanie najväčších tohtoročných investičných akcií. K nim bude patriť výstavba dvoch veľkých parkovísk na sídlisku Rybníky 5 a Vinohrady, rekonštrukcie vybraných chodníkov i osvetlenie priechodov pre chodcov.


„Finančná kondícia mesta nám dovoľuje zobrať si tento úver a splácať ho tak, aby neutrpeli ďalšie investičné aktivity v meste v nasledujúcich rokoch,“ povedal viceprimátor Levíc Ján Krtík.       

Náklady na realizáciu parkoviska na Rybníkoch by mali dosiahnuť 600.000 eur, na Vinohradoch 730.000 eur. Rekonštrukcia chodníkov si vyžiada 340.000 eur. „Máme vytipované hlavné pešie ťahy, ktoré potrebujú rekonštrukciu. Chodníky budú upravené ako bezbariérové,“ skonštatoval Krtík. Predpokladané náklady na osvetlenie priechodov pre chodcov sú vyčíslené na 230.000 eur. „Tá situácia pre chodcov nie je v našom meste priaznivá, chceme zvýšiť ich bezpečnosť,“ uviedol viceprimátor. Popri realizácii týchto veľkých investičných akcií bude mesto pokračovať aj v realizácii menších, ako sú rekonštrukcie materských škôl, opravy vozoviek a komunikácií. „Chceme zabezpečiť, aby sa naozaj zlepšili podmienky života v našom meste,“ tvrdí zástupca primátora.             

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
11.07.2016
Magistrátu sa darí mesto finančne ozdravovať popri miliónových investíciách
Ak v rebríčku hospodárenia slovenských miest podľa inštitútu INEKO patrilo horehronskej metropole v rokoch 2010 až 2014 miesto v prvej desiatke najzadlženejších miest na Slovensku, nové vedenie samosprávy začalo nelichotivú štatistiku meniť hneď od začiatku svojho pôsobenia.
viac
16.07.2019
Na viacero investičných akcií si chce mesto vziať úver milión eur
Viaceré investičné akcie chce mesto Spišská Belá financovať prostredníctvom úveru. Tamojší mestskí poslanci na nedávnom zasadnutí totiž odsúhlasili prijatie investičného úveru vo výške milión eur s fixnou úrokovou sadzbou 0,6 percenta a so splatnosťou maximálne do 10 rokov.
viac
28.05.2020
Staré Mesto očakáva výpadok na daniach viac ako 1,9 mil. eur
Bratislavské Staré Mesto očakáva v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu výpadok na výnosoch z daní vo výške viac ako 1,9 milióna eur. Týka sa to dane z príjmov fyzických osôb, dane za užívanie verejného priestranstva i dane z nehnuteľnosti.
viac
04.06.2021
Mesto Levice si vezme úver na financovanie investičných akcií
Mesto Levice si vezme dlhodobý investičný úver vo výške 2,1 milióna eur na financovanie vybraných investičných akcií v meste. Prijatie úveru schválili vo štvrtok na svojom zasadnutí poslanci Mestského zastupiteľstva v Leviciach.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.11 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.94 %