Sobota 25.05.2024
Dnes má meniny 
Urban
°C
31.12.2020 12:25

Mesto hodnotí tento rok z pohľadu investícií ako úspešný


Pohľad na mesto a erb.


Mesto Lipany hodnotí tento rok napriek okolnostiam v súvislosti s koronakrízou ako úspešný. Ako uviedol jeho primátor Vladimír Jánošík, očakával väčšie výpadky v podielových daniach, ktoré sa podľa jeho slov našťastie nenaplnili.


„Podarilo sa nám po takmer štyroch rokoch vysporiadavania pozemkov a príprav začať výstavbu infraštruktúry pre 37 pozemkov na individuálnu bytovú výstavbu. Predali sme všetky pozemky, a tak desiatky mladých rodín budú môcť v budúcom roku začať výstavbu rodinných domov v lokalite Pod Hájom. Ide o zákazku za 1,18 milióna eur z vlastných peňazí,” povedal Jánošík.

Mesto tiež ukončilo projekt rozšírenia materskej školy na Námestí svätého Martina. „Táto investícia za 430 000 eur sa tiež podarila po štyroch rokoch príprav a pokusov byť úspešný,” skonštatoval primátor.

Mestu sa podľa primátora podarilo obsadiť celý priemyselný park. Pre záujem ďalších investorov odkúpili od Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti, a. s., za 60 000 eur plochu za priemyselným parkom.

„Aktuálne prebiehajú prípravné práce, kde na ploche troch až štyroch hektárov budeme ponúkať pozemky pre ďalších záujemcov o investície. Prípravné práce realizujeme na investíciách, ako je cyklotrasa Eurovelo 11, či výstavba malej ľadovej plochy,” doplnil Jánošík s tým, že v roku 2021 sa chcú zamerať na opravy miestnych komunikácií.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
28.10.2020
Vďaka regulácii parkovania vzrástol Petržalke počet obyvateľov
V bratislavskej Petržalke vzrástol po 26 rokoch počet obyvateľov s trvalým pobytom. Dôvodom bolo minuloročné spustenie miestnej parkovacej politiky.
viac
17.12.2020
Bratislava bude v budúcom roku hospodáriť s rozpočtom 431,9 milióna eur
Magistrát ním chce zabezpečiť realizáciu ambicióznych cieľov v oblasti rozvoja mesta aj napriek zložitej makroekonomickej situácii spôsobenej pandémiou nového koronavírusu. Vo štvrtok (17. 12.) návrh rozpočtu schválilo mestské zastupiteľstvo.
viac
30.12.2020
Končiaci sa rok bol pre Prešov podľa primátorky jedným z najnáročnejších
Jedným z najnáročnejších v jeho novodobej histórii bol pre mesto Prešov končiaci sa rok 2020. Skonštatovala to primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.
viac
18.01.2021
V roku 2020 sa aj napriek pandémii Rožňava rozvíjala
Hoci bol vlaňajšok predovšetkým rokom ochorenia COVID-19, samospráva Rožňavy neprestala aj za podpory poslancov pokračovať v budovaní a rozvoji mesta. Uviedol to primátor Michal Domik v zhrnutí uplynulého roka na sociálnej sieti.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %