Pondelok 03.08.2020
Dnes má meniny 
Jerguš
°C
19.11.2019 12:50

Mesto hľadá lokalitu, v ktorej osadí nádobu na injekčné striekačky


Ilustračná snímka, zdroj: NitraDen


Nitrianska radnica hľadá vhodný priestor na osadenie špeciálnej nádoby na použité injekčné striekačky. Bezpečnostnú nádobu fixpoint chce inštalovať v rámci Európskeho týždňa boja proti drogám v spolupráci so Združením Storm.


Podľa magistrátu sa už takéto zariadenie osadené pred časom na autobusovej stanici veľmi dobre osvedčilo. Špeciálnu schránku môžu na likvidáciu použitých injekčných striekačiek využiť užívatelia drog, ale aj pacienti i obyvatelia, ktorí nájdu striekačku odhodenú na zemi.       

Mesto už vybralo päť lokalít, v ktorých by sa nádoba fixpoint mohla uplatniť. Zároveň vyzvalo obyvateľov mesta, aby hlasovali, kde má byť schránka umiestnená. „Vo finálnom rozhodovaní zaváži práve názor verejnosti. Tá môže rozhodnúť, či bude nádoba umiestnená na Petzwalovej, Novomestského či Zvolenskej ulici, alebo pri skateparku na sídlisku Diely, či v lokalite ,Sandokan' na Klokočine,“ informovala o tom radnica.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
29.03.2016
Mesto Nitra zrekonštruuje budovy za milióny eur. Vezme si na to úver
Nitrianska radnica si vezme úver, z ktorého chce zrekonštruovať budovy Základnej školy (ZŠ) Tulipánová, ZŠ Kniežaťa Pribinu, Materskú školu Belopotockého a objekt, v ktorom sídli mestská polícia.
viac
03.06.2016
Festival chutí ponúkne jahodové dezerty, ale aj jahodové pivo
Festival chutí Nitrianskeho kraja oživí Svätoplukovo námestie a nitriansku pešiu zónu v sobotu 4. júna.
viac
01.08.2016
Nitra chce zabezpečiť MHD vlastným dopravným podnikom
Mesto Nitra sa rozhodlo vytvoriť vlastný dopravný podnik, ktorý bude zabezpečovať výkony mestskej autobusovej dopravy v Nitre. Zámer vytvorenia vlastného dopravného podniku s možnosťou kapitálového vstupu prepravcu schválili mestskí poslanci.
viac
05.12.2017
V Trnave osadia prvý kontajner na použité ihly
Združenie STORM realizuje v spolupráci so Zdravým mestom Trnava projekt Bezpečne v komunite. V rámci tohto projektu sa 5. decembra o 14:30 hod. na Jiráskovej ulici pri nákupnom centre uskutoční osadenie prvej bezpečnostnej nádoby FIXPOINT na Slovensku určenej na použité injekčné striekačky.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.03 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.72 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.25 %