Piatok 22.11.2019
Dnes má meniny 
Cecília
°C
16.10.2019 04:05

Mesto chce vybudovať nový úsek cyklotrasy na sídlisku Lúky


Ilustračná snímka (tasr)


Mesto Vráble plánuje vybudovať nový úsek cyklotrasy na sídlisku Lúky. Financie na výstavbu cyklochodníka chce získať z dotácie Ministerstva dopravy a výstavby SR.


Ministerstvo dopravy a výstavby SR v septembri vyhlásilo výzvu na predkladanie žiadostí na výstavbu, zmenu stavby, stavebné úpravy alebo rekonštrukciu cyklistickej infraštruktúry. Maximálna výška dotácie je 1,2 milióna eur, spolufinancovanie predstavuje päť percent.

Predloženie žiadosti o poskytnutie dotácie budú schvaľovať mestskí poslanci na svojom najbližšom zasadnutí. Zároveň rozhodnú o zabezpečení finančných prostriedkov na spolufinancovanie projektu z vlastných prostriedkov a financovanie prípadných neoprávnených výdavkov z rozpočtu mesta Vráble.       

Nový úsek cyklotrasy by mal zabezpečiť prepojenie mestských častí Dyčka, Vráble a Horný Ohaj. Podľa projektovej manažérky mestského úradu Kataríny Ondrušovej nový úsek cyklotrasy nadväzuje na plánovaný projekt Cyklistický chodník Nitra – Vráble, IV. etapa, 1. časť a končí sa na križovatke Kollárova, sídlisko Lúky a Chalupkova, kde sa napája na jestvujúcu spoločnú cestičku pre chodcov a cyklistov, smerujúcu do mestskej časti Horný Ohaj.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
03.02.2017
Nitru a Vráble spojí nový cyklistický chodník
Mestá Nitru a Vráble spojí nový 18-kilometrový cyklistický chodník. Prvé dve etapy jeho výstavby už majú stavebné povolenie.
viac
26.11.2017
Banská Bystrica opäť úspešná v získavaní eurofondov
Na vybudovanie jednej zo šiestich plánovaných cyklotrás získalo mesto nenávratný finančný príspevok (NFP) z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) vo výške 857 870 eur. Päť-percentná finančná spoluúčasť samosprávy predstavuje sumu 45 151 eur.
viac
08.10.2018
V meste pribudne most cez Hornád a trasy pre cyklistov i chodcov
Nový projekt dopravnej mobility v Spišskej Novej Vsi by mal vyriešiť vzťahy motorovej a nemotorovej dopravy. Cieľom je vybudovať moderné cyklistické, pešie a imobilné komunikácie popri rieke Hornád a smerom do historického centra mesta.
viac
05.10.2019
Šaľu a Diakovce by mala spojiť nová cyklotrasa
Šaľu a obec Diakovce by v budúcnosti mohla spájať nová cyklotrasa. Obe samosprávy už začali s prípravou projektu. V súčasnosti je už hotová štúdia, ktorá určila trasovanie novej cyklistickej komunikácie.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.97 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.74 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.30 %