Piatok 14.06.2024
Dnes má meniny 
Vasil
°C
28.04.2022 02:25

Mesto chce na obnovu vnútrobloku pri Letnej získať zdroje z IROP


Letná. Snímka zdroj: (mapio.net).


Mesto Stará Ľubovňa sa uchádza o zdroje z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) v celkovej výške 695 000 eur na projekt revitalizácie sídliskového vnútrobloku pri Letnej ulici. Informoval o tom primátor Starej Ľubovne Ľuboš Tomko s tým, že celkové náklady sú na úrovni 730 000 eur.


Projekt ráta s rekonštrukciou chodníkov, schodísk, výstavbou petangového, workoutového a detského ihriska, komunitnej, ovocnej a dažďovej záhrady či prístrešku na komunálny odpad so zelenou strechou. Okrem toho sa v lokalite zrevitalizuje zeleň, obnovia sa spevnené plochy a pribudne aj hľadisko.

„Celková plocha, ktorá je súčasťou projektu, je približne 11 000 štvorcových metrov. Princípom je čo najviac dažďovej vody zadržať v území, pribudne aj nová výsadba listnatých stromov, aby sme predchádzali negatívnym vplyvom zmien na životné prostredie, aby sa vnútrobloky neprehrievali. Všetky chodníky, ktoré sú teraz v havarijnom stave, budú z vodopriepustnej dlažby, aby sme aj takto zadržali vodu v lokalite,“ ozrejmil primátor. Dodal, že cieľom projektu je aj oživenie medziľudských vzťahov. Predpokladá, že v lete by malo prísť rozhodnutie o tom, či budú v žiadosti o príspevok úspešní.

V máji by mali ukončiť v Starej Ľubovni aj ďalší projekt, na ktorý samospráva získala dotáciu z IROP. Revitalizácia vnútrobloku na najväčšom sídlisku Západ má byť podľa primátora ukončená v máji. Celý proces realizácie sa predĺžil, keďže bolo treba na novo vyhlásiť verejné obstarávanie. V tomto prípade získala radnica dotáciu vo výške viac ako 640.000 eur. Cieľom bolo zlepšiť environmentálne aspekty v lokalite, kde v dôsledku novej výstavby došlo k zničeniu jestvujúceho ekosystému.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
26.01.2018
Sídlisko Západ v Starej Ľubovni čaká revitalizácia vnútroblokových priestorov
Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, ako Riadiaci orgán pre Integrovaný regionálny operačný program, v pondelok 22. januára 2018 doručilo Mestu Stará Ľubovňa Rozhodnutie o schválení žiadosti o nenávratný finančný príspevok vo výške 640 609,27 eur.
viac
09.11.2019
Vodozádržné opatrenia majú zmierniť nepriaznivé dôsledky zmeny klímy
Projekt vodozádržných opatrení má v Starej Ľubovni zmierniť nepriaznivé dôsledky zmeny klímy a znížiť riziko povodní. MŽP SR, riadiaci orgán pre OP Kvalita životného prostredia, v týchto dňoch doručilo mestu rozhodnutie o schválení dotácie na realizáciu zámeru vo výške takmer 160-tis. eur.
viac
29.06.2020
Mesto Senica vypísalo výzvu na realizáciu cyklotrasy
Mesto Senica vyhlásilo výzvu na predkladanie ponúk na realizáciu projektu Cyklodopravné trasy Senica - I. etapa, ktorej celková predpokladaná hodnota je vo výške 1 205 744,08 eura. Vyplýva to z informácií zverejnených vo vestníku Úradu pre verejné obstarávania (ÚVO).
viac
16.07.2021
Fiľakovo plánuje komplexne obnoviť vnútroblok v centre mesta
Obnova okolia mestských sídlisk, ktoré boli vybudované za bývalého režimu a už nespĺňajú požiadavky dnešného života, je aktuálnou témou v mnohých samosprávach.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.15 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.70 %