Nedeľa 03.03.2024
Dnes má meniny 
Bohumil, Bohumila
°C
08.12.2023 05:05

Lyžovačku na Drozdove chcú spustiť už o niekoľko dní


Snímka zdroj: OnTheSnow.sk


Lyžiarske stredisko Drozdovo pri Novej Bani sa aktuálne pripravuje na otvorenie novej lyžiarskej sezóny. Manažér strediska Adam Bielik pre TASR uviedol, že prvých lyžiarov v tejto sezóne chcú privítať 15. decembra.


V stredisku aktuálne pokračujú so zasnežovaním zjazdoviek, ak sa v nasledujúcich dňoch neoteplí, spustené by mali byť podľa Bielika všetky tri vleky. Na zjazdovkách je aktuálne približne 30 centimetrov snehu, potrebná je však ešte ich finálna úprava. V stredisku pred novou sezónou vynovili sociálne zariadenia a investovali aj do vylepšenia infraštruktúry.         

Lyžiarske stredisko Drozdovo sa nachádza na úpätí Pohronského Inovca a od Novej Bane je vzdialené približne desať kilometrov. Na svoje si tu prídu najmä rodiny s deťmi. Pre lyžiarov sú v stredisku dva vleky s dĺžkou 650 metrov, pre najmenších lyžiarov je dostupný detský vlek s dĺžkou 300 metrov.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
18.10.2016
Mesto Košice uviedlo do prevádzky novú mobilnú aplikáciu UBIAN
Košičania tak môžu ako prví otestovať kombináciu moderných technológií a pohodlného cestovania, ktorú im prináša Dopravný podnik mesta Košice a spoločnosť TransData Žilina.
viac
13.09.2019
Spojená škola v Novej Bani má nový športový areál
Viac ako stovka detí, o ktoré sa škola stará, v ňom bude môcť využívať kombinovanú zostavu s lezeckou stenou, hojdačku, preliezací tunel, tabuľu na písanie či šmykľavku.
viac
27.01.2021
Nová Baňa sa pripravuje na zber kuchynského odpadu
Mesto Nová Baňa chce so zberom kuchynského odpadu začať začiatkom marca. Od pilotného projektu na jednom sídlisku radnica upustila, zber chce spustiť plošne v rámci celého mesta.
viac
30.03.2021
DPMŽ spustil elektronický predpredaj nových dopravných kariet
Dopravný podnik mesta Žiliny (DPMŽ) spustil elektronický predpredaj dopravných kariet prostredníctvom nového e-shopu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.00 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.93 %