Streda 08.02.2023
Dnes má meniny 
Zoja
°C
11.12.2021 10:37

Lyžiarske stredisko Jahodná víta možnosť spustiť prevádzku vlekov


Ilustračná snímka, zdroj: Slovenský cestovateľ


Lyžiarske stredisko Jahodná víta možnosť spustenia vlekov, aj keď v režime OP. Pre TASR to povedal vedúci strediska Ján Petróci s tým, že otvorenie plánujú v sobotu (11. 12.). Vzhľadom na počasie pravdepodobne zatiaľ spustia len jeden detský vlek.


„Aj keď bude vlek dostupný v okliesnenom režime, vítame túto možnosť. Je nám však ľúto, že to neumožnili verejnosti, ktorá by sa otestovala a prišla, ale také je rozhodnutie a musíme to rešpektovať,“ uviedol s tým, že kontrola OP režimu bude dvojstupňová. Jej realizáciu v praxi si vie predstaviť. „Prvýkrát bude kontrola pri zakúpení lístkov na vlek pri pokladni. Potom bude pri vstupe na vlek. Každý, kto sa preukáže platným COVID preukazom alebo potvrdením o prekonaní ochorenia COVID-19, bude označený takou lepiacou páskou, aby bolo jednoznačné, kto je oprávnený sa lyžovať a pohybovať na vleku a zjazdovke.“       

S technickým zasnežovaním sa podľa neho v súčasnosti nedá pokračovať pre počasie. „Sme dosť nízko položené lyžiarske stredisko, na veľký kopec potrebujeme nejakých päť až sedem dní dobrých mrazov. Do Vianoc by sme ale veľmi radi spustili aj veľký vlek.“ Podľa Petróciho veľkú zjazdovku a jej okolie v týchto dňoch využívajú sánkari a verejnosť na voľné aktivity.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
29.01.2020
Krojovka na svahu
Na svahy lyžiarske strediska Mýto Ski & Bike centrum opäť zavítajú tradície. Ľudová hudba, kroje, skvelé jedlo a parádne zábava na Vás čaká už túto sobotu 1. februára.
viac
19.05.2020
Klientske centrá od stredy v plnej prevádzke
Od zajtra 20. 5.2020 budú klientske centrá a kontaktné pracoviská MVSR v plnej prevádzke. Na základe priaznivého vývoja epidemiologickej situácie na území Slovenskej republiky dochádza k uvoľňovaniu opatrení, ktoré boli zavedené pre epidémiu COVID-19.
viac
06.11.2021
Vianočné trhy na Hlavnom námestí sa začnú v piatok 26. novembra
Tohtoročné vianočné trhy na Hlavnom námestí mesto Bratislava otvorí v piatok 26. novembra. Vstup na Vianočný hlavný trh bude podľa aktuálneho nastavenia COVID semaforu v čase spustenia trhov, buď v režime plne očkovaní alebo OTP.
viac
15.12.2022
Lyžiarska sezóna odštartuje v piatok, skipassy zdraželi len mierne
Tohtoročná sezóna v lyžiarskom stredisku v obci Krahule v Kremnických vrchoch odštartuje už v piatok (16. 12.). Ceny skipassov napriek vysokému nárastu nákladov na prevádzku strediska zdraželi len mierne. Uviedol to majiteľ strediska Ski Krahule Vladimír Urblík.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.56 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.03 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.41 %