Pondelok 06.12.2021
Dnes má meniny 
Mikuláš
°C
25.08.2021 04:45

Letné štúdio 2021 s expertom na kontrolnú činnosť zo Švédska


Snímka zdroj: (tasr).


Dávame do pozornosti ďalšiu časť Letného štúdia NKÚ 2021, v ktorom sa o svoje skúseností podelí expert na kontrolnú činnosť zo Švédska Kjell Larson, ktorí školil aj kontrolórov NKÚ.


Kjell Larsson je bývalý generálny audítor Švédska a expert na kontrolu výkonnosti, ktorý spolu so svojím kolegom Tonym Anglerydom, školil kontrolórov NKÚ v rámci národného projektu Budovanie a rozvoj odborných kapacít za účelom zvyšovania kvality kontrolnej činnosti NKÚ SR.

Počas augusta navštívil Bratislavu, aby ako lektor letného seminára ku kontrole výkonnosti hovoril o realizácii a podpore kontroly zo strany vedenia úradu. Svoje skúsenosti a odborné názory však prezentoval aj na kameru Letného štúdia NKÚ.

Letné štúdio NKÚ (časť 8)

Budovanie a rozvoj odborných kapacít za účelom zvyšovania kvality kontrolnej činnosti NKÚ SR: https://www.nku.gov.sk/budovanie-a-rozvoj-odbornych-kapacit-za-ucelom-zvysovania-kvality-kontrolnej-cinnosti-nku-sr

Autor: (NKÚ)


komentáre
SHOW ALL
podobné
06.07.2021
K. Mitrík otvoril 3. ročník Letného štúdia NKÚ SR - pohľad do kuchyne kontroly
Zákulisie sveta najvyšších kontrolných inštitúcii poodhaľuje tretí ročník Letného štúdia NKÚ SR, ktoré včera (5. 7.) otvoril svojimi odpoveďami predseda úradu Karol Mitrík.
viac
30.07.2021
Úrad pre správu zaisteného majetku začína svoju činnosť
S príchodom augusta začína oficiálne fungovať nový Úrad pre správu zaisteného majetku. Jeho zriadenie vychádza z rozsiahleho zákona k zaisťovaniu majetku, ktorý ministerka spravodlivosti Mária Kolíková presadila v uplynulom roku.
viac
17.08.2021
Letné štúdio 2021 s Ľubomírom Andrassym
V ďalšej časti Letného štúdia NKÚ vysvetľuje podpredseda úradu Ľubomír Andrassy, na čo je dobrá existencia úradu a vysvetľuje, o čom je kontrola a o čom nie je.
viac
02.09.2021
NKÚ: Záver letného štúdia s predsedom úradu
Dávame vám do pozornosti záverečnú časť Letného štúdia s NKÚ s predsedom úradu, ktorý hovorí, že bez vnútornej kontroly a bez kvality kontroly nemôže fungovať žiadna inštitúcia, čiže ani Najvyšší kontrolný úrad.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.68 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.59 %