Nedeľa 28.05.2023
Dnes má meniny 
Viliam
°C
17.05.2023 03:20

Kúpele otvoria sezónu kultúrnym programom a sprístupnením kúpaliska


Kúpele Sliač.


Kúpele Sliač otvoria v sobotu (20. 5.) letnú kúpeľnú sezónu. V areáli kúpeľov sa uskutoční kultúrny program a do prevádzky uvedú aj termálne kúpalisko.


"Otvorením letnej kúpeľnej sezóny sa oficiálne začne celosezónne obdobie známe ako Sliačske kultúrne leto, ktoré Kúpele Sliač spolu s mestom Sliač a oblastnou organizáciou cestovného ruchu (OOCR) Stredné Slovensko zaplnia kultúrnym a voľnočasovým programom," informujú kúpele.

Počas soboty od 13.00 h si obyvatelia a návštevníci mesta môžu užiť mobilný koncert swingovej kapely Funny Fellows. V úvode programu na nádvorí spoločenskej dvorany Hotela Palace si kúpele zaspomínajú na obdobie svojej najväčšej slávy, keď za sprievodu 34-členného orchestra Vojenskej hudby Banská Bystrica zaznejú tóny inšpirované 30. a 40. rokmi 20. storočia.

Návštevníkov následne čaká pestrý program, v ktorom nebudú chýbať hudobné kapely, tanečné workshopy, tvorba figurálnych sôch či detská čitáreň. "Nové divadlo z Nitry odohrá Kocúra v čižmách a pre tých úplne najmenších je pripravené Akvabatolárium v podaní Bábkového divadla na Rázcestí," pripomínajú organizátori.

V Palace Galérii sa o 16.00 h uskutoční vernisáž výstavy a v Spoločenskej miestnosti a čitárni KH Palace privítajú návštevníkov ďalšie dve umelecké výstavy. Hudobný program vyvrcholí o 18.30 h vystúpením kapely Peter Bič Project.

V nedeľu štartuje v kúpeľoch cyklus promenádnych koncertov v Hudobnom pavilóne Palace na nádvorí, ktorému bola prinavrátená jeho historická podoba.

Ako kúpele ďalej informujú, prostredie parku, v ktorom bude celodenný program prebiehať, prešlo počas uplynulej zimy rozsiahlejšou revitalizáciou. Odstránili sa nebezpečné a náletové dreviny a postupne sa obnovuje aj mobiliár parku.

Kúpele Sliač sa okrem samotných príprav na otvorenie leta v ostatnej dobe venovali aj investíciám do úprav a zveľadenia svojich priestorov, ako aj kúpeľného areálu. Zrekonštruovaná kúpeľná kaviareň dostala späť svoj historický názov Palace Club, reštaurácia a kaviareň Palace Galéria sa pýši výstavou historických obrazov z bohatého depozitára kúpeľov. Doplnili a modernizovali sa aj ďalšie priestory a najmä kapacity na poskytovanie gastronomických služieb a rýchleho občerstvenia.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
07.06.2016
Otvorenie letnej turistickej sezóny bude trvať desať dní
Letná turistická sezóna sa pomaly začína už aj vo Vysokých Tatrách. Séria podujatí pri tejto príležitosti odštartuje symbolickým odomknutím hladiny Štrbského plesa v piatok 10. júna a vyvrcholí športovou akciou Tatry Running Tour počas troch dní 17. – 19. júna.
viac
23.05.2023
V kúpeľoch otvoria cez víkend letnú sezónu
V kúpeľoch Dudince v Krupinskom okrese otvoria počas posledného májového víkendu tohtoročnú letnú kúpeľnú sezónu. Informovala o tom Andrea Petrušová zo spoločnosti Kúpele Dudince.
viac
25.05.2023
Na Liptove otvorili letnú sezónu, predstavili nového audiosprievodcu Vlkolíncom
Letnú turistickú sezónu na Liptove otvorili v stredu vo Vlkolínci pri Ružomberku. Udialo sa tak pri príležitosti 30. výročia zápisu podhorskej osady do Zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. Predstavili aj nového audiosprievodcu lokalitou.
viac
25.05.2023
Cez víkend v kúpeľoch otvoria letnú sezónu
Letnú kúpeľnú sezónu v obci Smrdáky v okrese Senica otvoria v nedeľu 28. mája. Informoval o tom výkonný riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Záhorie Martin Lidaj.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.96 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.81 %