Sobota 25.05.2024
Dnes má meniny 
Urban
°C
14.09.2023 09:00

Konferencia SIEA: Vykurovanie, klimatizácia a kvalita vnútorného prostredia


Pozvánka na konferenciu Vykurovanie, klimatizácia a kvalita vnútorného prostredia


Ako pripraviť projekty, v ktorých obnova budov neskončí len zateplením? A do akej miery sa dá znížiť spotreba energie a zároveň zabezpečiť vnútorná pohoda? To sú hlavné témy konferencie, ktorú 19. a 20. septembra 2023 organizuje Slovenská inovačná a energetická agentúra.


„Európska a štátna podpora bola v minulosti určená takmer výhradne na zníženie spotreby energie a využívanie obnoviteľných zdrojov. Aktuálne a pripravované možnosti pomoci sú podstatne širšie. Vo viacerých podporných mechanizmoch sa našiel spôsob, ako financovať aj súvisiace opatrenia a dostať kvalitu vnútorného prostredia do centra pozornosti. Máme jedinečnú príležitosť žiť v zdravých efektívnych budovách, tak ju nepremárnime. O tom, prečo je to dôležité, budeme hovoriť na našej konferencii,“ uviedol generálny riaditeľ SIEA Stanislav Jurikovič.

Podujatie, ktoré SIEA pripravuje v rámci projektu bezplatného energetického poradenstva ŽIŤ ENERGIOU, je určené pre vlastníkov verejných aj súkromných budov, ktorí sa zaujímajú o obnovu alebo uvažujú o novej výstavbe.

Na konferencii sa bude hovoriť o existujúcich a nových podmienkach financovania, ktoré prevádzkovateľov motivujú zamerať sa na komplexnú obnovu a umožňujú realizovať aj zelené opatrenia. Účastníci sa dozvedia, aké sú aktuálne a plánované povinnosti pri prevádzke vykurovacích a klimatizačných systémov, ale aj čo ukázali kontroly v tejto oblasti.

Hlavnú časť programu tvoria prezentácie o najnovších trendoch pri využívaní technických zariadení budov. Vysvetlené budú prínosy aj vhodné kombinácie zariadení, ale aj funkcie dôležitých komponentov. K dispozícii budú aj praktické príklady, ako zabezpečiť inteligentné vykurovanie, účinné vetranie a chladenie a zdravé osvetlenie. Samostatná prezentácia bude venovaná systémom riadenia, ktoré umožňujú udržateľnú správu a prevádzku nehnuteľností.

Konferencia sa uskutoční 19. – 20. septembra 2023 v hoteli AquaCity Poprad. Záujemcovia o účasť sa môžu na podujatie prihlásiť prostredníctvom registračného formulára na stránke www.siea.sk. Vstup a ubytovanie v mieste konania konferencie, ktorá je organizovaná v rámci projektu ŽIŤ ENERGIOU, je pre zaregistrovaných záujemcov bezplatný. Registrácia je otvorená do naplnenia kapacity. Po skončení podujatia budú k dispozícii prezentácie aj videozáznam z konferencie.

Kontaktné údaje:

Sylvia Pálková, riaditeľka odboru internej a externej komunikácie

e-mail: sylvia.palkova@siea.gov.sk

Slovenská inovačná a energetická agentúra

web: www.siea.sk

 

 

 

 

 

 

 

Rady odborných konzultantov SIEA je možné využiť bezplatne v konzultačných centrách ŽIŤ ENERGIOU v Bratislave, Trenčíne, Žiline, Banskej Bystrici a v Košiciach alebo na poradenskej linke 0800 199 399.

 

Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) je štátnou príspevkovou organizáciou, ktorej zriaďovateľom je Ministerstvo hospodárstva SR. SIEA poskytuje špecializované činnosti v oblasti energetiky a inovácií, pôsobí ako sprostredkovateľský orgán a implementačná agentúra pre štrukturálne fondy EÚ a zároveň plní úlohy technologickej agentúry.

 

Autor: (SIEA)


komentáre
SHOW ALL
podobné
02.10.2018
ZMOS organizoval jedinečnú medzinárodnú konferenciu
Združenie miest a obcí Slovenska v polovici septembra zorganizovalo jedinečnú medzinárodnú konferenciu. „Municipálna V-4: SMART agenda pre kvalitu a modernizáciu“ ktorá bola prvým podujatím svojho druhu, ktoré organizuje ZMOS s presahmi na celý administratívny priestor Vyšehradského zoskupenia.
viac
17.05.2019
Fenomén sucha trápi aj Slovensko. Envirorezort pripravil konkrétne opatrenia
Sucho neobchádza ani Slovensko. Ministerstvo životného prostredia má preto pripravené konkrétne opatrenia ako zmierňovať jeho dopady.
viac
30.09.2019
Konferencia: Životné prostredie miest a environmentálna regionalizácia SR
Ministerstvo životného prostredia SR a Slovenská agentúra životného prostredia organizujú 1. - 2. októbra 2019 v hoteli Slovakia v Žiline X. ročník medzinárodnej konferencie Životné prostredie miest a environmentálna regionalizácia SR.
viac
17.06.2023
SIEA pozýva na konferenciu Budúcnosť regionálnej energetiky
Ako zvýšiť energetickú sebestačnosť v regiónoch? Kde to už zvládli a ako by to mohlo fungovať na Slovensku? To sú témy konferencie Budúcnosť regionálnej energetiky, na ktorej Slovenská inovačná a energetická agentúra predstaví zámer vybudovať centrá udržateľnej energetiky.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %