Štvrtok 25.07.2024
Dnes má meniny 
Jakub, Timur
°C
30.05.2017 10:55

Koncertom O zlatú guľôčku vyvrcholí regionálna prehliadka detských spevákov


Pozvánka.


Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 4. júna 2017 o 14. hodine v CVČ Kamarát v Martine koncert O zlatú guľôčku. Spoluorganizátorom podujatia je Centrum voľného času Kamarát v Martine.


Podujatie je vyvrcholením regionálnej nesúťažnej prehliadky detských sólistov spevákov O zlatú guľôčku, ktorá sa uskutočnila v apríli tohto roku. Porota z účinkujúcich detí vybrala 14 spevákov, ktorí vystúpia na záverečnom koncerte za doprovodu cimbalovej ľudovej hudby pod vedením Mariána Kramára.

Poslaním podujatia je podporovať a rozvíjať u detí vzťah k folklóru a podnecovať ich k aktívnej činnosti v tejto oblasti. Organizovaním tohto projektu v podmienkach nášho kraja, sa tiež snažíme vyhľadávať a poznávať ľudové piesne z turčianskeho regiónu a udržiavať ich v aktívnom repertoári detí. Neoddeliteľnou súčasťou projektu je teda aj vyhľadávanie nových speváckych talentov a v neposlednom rade sprostredkovanie hodnotných vystúpení širšej poslucháčskej verejnosti.

Koncert je realizovaný v rámci projektu O zlatú guľôčku, ktorý je financovaný z verejných zdrojov poskytnutých Fondom na podporu umenia a spolufinancovaný s podporou Žilinského samosprávneho kraja.

 

Autor: (Eva PALOVČÍKOVÁ ZÁTHURECKÁ, TKS v Martine)


komentáre
SHOW ALL
podobné
16.02.2017
Kultúrny február uzavrú tradičné fašiangové oslavy
Aj koncom februára majú múzeá, galérie, divadlá, kultúrne strediská, knižnice či hvezdáreň v pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja pripravenú lákavú ponuku podujatí pre návštevníkov i obyvateľov Žilinskej župy.
viac
23.05.2017
Mosty kultúry II.
Ďalšia, v poradí už druhá časť tvorivých dielní, pozostávajúca z cyklu prezentácií a panelových diskusií určených pre vybraných žiakov stredných škôl sa uskutoční opäť v priestoroch Centra voľného času Kamarát. Termín prezentácie bude 26. mája 2017.
viac
03.07.2017
Klasika na scéne II. - Mladé hlasy spievajú
Projekt Klasika na scéne II. pokračuje druhým hudobno-poetickým večerom s názvom Mladé hlasy spievajú, ktorý sa uskutoční 6. júla 2017 o 18. hodine v sobášnej sieni Turčianskej galérie v Martine.
viac
19.09.2017
Pramene 2017
Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú súťaž a prehliadku choreografií folklórnych kolektívov PRAMENE 2017.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.26 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.62 %