Utorok 18.06.2024
Dnes má meniny 
Vratislav
°C
10.01.2023 08:25

Kompost z vianočných stromčekov poskytne radnica aj obyvateľom mesta


Ilustračná snímka: (tasr).


Kompost získaný z vianočných stromčekov v Nitre budú môcť vo svojich záhradách využiť aj obyvatelia mesta. Ako informovala radnica, kompostové hnojivo získané zo stromčekov bude pre verejnosť k dispozícii už v priebehu mája.


Vianočné stromčeky môžu Nitrania už niekoľko dní privážať do mestskej kompostárne. "Ukladať ich môžu aj k stojiskám kontajnerov, odkiaľ ich odvezú Nitrianske komunálne služby spolu s biologickým odpadom z hnedých kontajnerov," uviedol mestský úrad.

Ako pripomenul magistrát, v kompostárni skončia aj konáre z vianočných stromov, ktoré zdobili verejné priestranstvá v centre mesta a na sídliskách. "Nitre ich darovali obyvatelia mesta. Na základe dohody im vrátime spílené kmene stromov," doplnila radnica.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
21.12.2022
Nitra má schválený rozpočet, v mnohých oblastiach musí šetriť
Nitrianski mestskí poslanci v utorok schválili rozpočet mesta na rok 2023. Po viacerých úpravách a pozmeňovacích návrhoch bude Nitra v roku 2023 hospodáriť s príjmami a výdavkami v hodnote 91 962 840 eur.
viac
20.01.2023
Ako končia stromčeky po Vianociach? Niektoré v komposte, iné ako potrava
Po Vianociach má viacero z nás doma nové oblečenie, hračky, novú elektroniku a určite aj množstvo krabíc či papiera, v ktorých boli všetky tieto veci zabalené. A mnohým ostal aj vianočný stromček, ktorý je neodmysliteľnou súčasťou týchto sviatkov.
viac
15.03.2023
Botanická záhrada ponúkne Beh o život, grilovačku a ochutnávku piva
Botanická záhrada Slovenskej poľnohospodárskej univerzity (SPU) v Nitre pripravila pre svojich návštevníkov Beh o život. Konať sa bude 21. marca od 18.00 do 22.00 h. Podľa organizátorov ide o podujatie, ktoré preverí telesné i mentálne schopnosti bežca.
viac
12.04.2023
Letná turistická sezóna na hornej Nitre bude v znamení výročí v regióne
Tohtoročná letná turistická sezóna na hornej Nitre pripomenie prostredníctvom tematických podujatí viaceré významné výročia v regióne.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.18 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.67 %