Nedeľa 03.03.2024
Dnes má meniny 
Bohumil, Bohumila
°C
31.10.2023 09:05

Komárno otvorilo novú kompostáreň za vyše 1,47 milióna eur


Ilustračná snímka, zdroj: Ahoj Komárno


Mesto Komárno v pondelok oficiálne odovzdalo do užívania novú kompostáreň. Za takmer 1,5 milióna eur bola vybudovaná v časti Hadovce.


Ako uviedla radnica, mesto touto investíciou urobilo v oblasti odpadového hospodárstva dôležitý krok vpred. "Vďaka nemu budeme môcť ročne kompostovať 2244 ton zeleného odpadu. Doteraz sme nemali vlastnú kompostáreň, iba skládku na zelený odpad v Harčáši, ale na novom mieste už bude zelený odpad premenený s najmodernejšími technológiami na kompost," vysvetlil mestský úrad.         

Obyvatelia Komárna môžu odovzdať zelený odpad v kompostárni bezplatne a neskôr si ho môžu opäť bezplatne zobrať a využiť pri záhradkárstve alebo výsadbe rastlín. "Kompostáreň je pre obyvateľov otvorená každý pracovný deň a tiež v sobotu. V prípade potreby pomôže mesto aj s odvozom zeleného odpadu prostredníctvom mestskej spoločnosti KN SMART," pripomenula radnica.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
07.12.2016
Dotácie umožnili mestu pokračovať v obnove najvýznamnejších kultúrnych pamiatok
Mesto Komárno aj v tomto roku pokračovalo v obnove Župného domu, Starej a Novej pevnosti, najvýznamnejších kultúrnych pamiatok na území mesta.
viac
25.01.2018
Pokračuje obnova strechy kasárenskej budovy
V nadchádzajúcom jedenapolročnom období môže Komárno počítať s finančnou pomocou vo výške viac ako pol milióna eur na pokračovanie opravy strechy kasárenskej budovy v Pevnosti.
viac
22.08.2020
Petržalka vyhlásila verejnú zbierku školských pomôcok
Bratislavská Petržalka spúšťa od pondelka (24. 8.) verejnú zbierku školských pomôcok pre deti zo sociálne slabších rodín.
viac
05.12.2023
Nová kompostáreň ponúkne prvý kompost na jar
V novej kompostárni v Komárne-Hadovciach už spustili do prevádzky zariadenia, ktoré zabezpečia výrobu kompostu. Ako uviedla radnica, nové stroje zabezpečujú drvenie, otáčanie a spracovávanie zeleného odpadu. Podľa mestského úradu bude prvý kompost hotový na jar.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.00 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.93 %