Nedeľa 03.03.2024
Dnes má meniny 
Bohumil, Bohumila
°C
05.12.2023 09:55

Nová kompostáreň ponúkne prvý kompost na jar


Ilustračná snímka mesto Komárno


V novej kompostárni v Komárne-Hadovciach už spustili do prevádzky zariadenia, ktoré zabezpečia výrobu kompostu. Ako uviedla radnica, nové stroje zabezpečujú drvenie, otáčanie a spracovávanie zeleného odpadu. Podľa mestského úradu bude prvý kompost hotový na jar.


"Obyvatelia mesta ho budú môcť využiť vo svojich záhradkách pri výsadbe stromov a kríkov. Okrem kompostu plánujeme aj výrobu mulčovacej kôry. Tá bude závisieť aj od záujmu občanov," doplnil mestský úrad. Novú kompostáreň mesto odovzdalo do prevádzky koncom októbra. Investícia na jej vybudovanie dosiahla sumu necelých 1,5 milióna eur. Podľa radnice sa tu bude ročne kompostovať 2244 ton zeleného odpadu. Obyvatelia Komárna môžu zelený odpad v kompostárni odovzdávať bezplatne. "Nová kompostáreň v Hadovciach je pre obyvateľov Komárna otvorená každý pracovný deň a v sobotu dopoludnia," pripomenul mestský úrad.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
11.10.2017
Autobusová stanica v Komárne dostane nový vzhľad
Príspevková organizácia mesta Komárno Comorra Servis v týchto dňoch rekonštruuje hlavnú budovu komárňanskej autobusovej stanice. Organizácia získala na obnovu budovy finančné prostriedky v hodnote 89 122,- eur od Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry na základe podaného projektu.
viac
20.11.2020
V Piešťanoch otvorili novú kompostáreň s kapacitou 4800 ton
Až 4800 ton biologicky rozložiteľného odpadu dokáže spracovať za rok nová kompostáreň v Piešťanoch. Spracovanie v nej bude, ako informoval referent pre komunikáciu piešťanskej radnice Martin Ričány, prebiehať v polouzavretom systéme aeróbnym procesom.
viac
12.09.2022
Stavebné práce na kompostárni ukončili, čoskoro bude v plnej prevádzke
V Kežmarku v týchto dňoch ukončili stavebné práce na novej kompostárni, ktoré prebiehali od októbra 2021. Bude sa v nej spracúvať biologicky rozložiteľný odpad.
viac
31.10.2023
Komárno otvorilo novú kompostáreň za vyše 1,47 milióna eur
Mesto Komárno v pondelok oficiálne odovzdalo do užívania novú kompostáreň. Za takmer 1,5 milióna eur bola vybudovaná v časti Hadovce.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.00 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.93 %