Pondelok 06.07.2020
Dnes má meniny 
Patrik, Patrícia
°C
17.08.2019 03:25

Kanalizácia v meste by mala byť hotová koncom budúceho roka


Ilustračná snímka (tasr)


Do konca budúceho roka by mala byť vybudovaná kanalizácia v meste Tornaľa v okrese Revúca, ktorá je vo výstavbe od konca roka 2017. TASR o tom informovala primátorka Tornale Anna Szögedi.


„Na kanalizácii a čistiarni odpadových vôd sa priebežne pracuje. Sú tam štyria subdodávatelia, ktorí na stavbe robia, pokračujú s prácami a zatiaľ nevidia sklz. Boli tam už kontrolné dni a dúfam, že termín dodržia,“ poznamenala primátorka.       

Podľa plánov z roku 2015 sa výstavba kanalizácie v Tornali mala začať už v apríli 2016, nakoniec bola spustená až v septembri 2017. Väčšina nákladov na stavbu je financovaná dotáciou vo výške viac ako 13,2 milióna eur z eurofondov, spoluúčasť je viac ako 700.000 eur. Tie však podľa Szögedi nepôjdu z mestského rozpočtu, ale uhradí ich Stredoslovenská vodárenská spoločnosť.       

Celková dĺžka novej kanalizačnej siete v Tornali má podľa projektu merať viac ako 21 kilometrov. Kanalizácia má byť hotová do decembra 2020, potom bude rok v skúšobnej prevádzke. Hlavným cieľom projektu je zlepšenie odvádzania a čistenia komunálnych odpadových vôd v aglomeráciách nad 2000 obyvateľov v zmysle záväzkov SR voči Európskej únii.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.06.2016
Obec Veľké Ripňany dokončila výstavbu kanalizácie a ČOV
Obci Veľké Ripňany v okrese Topoľčany sa podarilo po siedmich rokoch ukončiť dostavbu kanalizácie a čistiarne odpadových vôd. Projekt bol z veľkej časti financovaný z Programu švajčiarsko­slovenskej spolupráce.
viac
30.05.2018
Považskobystrické časti Horný a Dolný Moštenec by mali odkanalizovať tento rok
Považskobystrické mestské časti Dolný Moštenec, Horný Moštenec a Považská Teplá sú poslednými, ktoré nemali kanalizáciu. Oba Moštence by mohli byť odkanalizované do konca roka, v Považskej Teplej chcú s prácami na budovaní kanalizácie začať v budúcom roku.
viac
14.08.2019
Kanalizácia v Tornali by mala byť hotová koncom budúceho roka
Do konca budúceho roka by mala byť vybudovaná kanalizácia v meste Tornaľa v okrese Revúca, ktorá je vo výstavbe od konca roka 2017. Informovala o tom primátorka Tornale Anna Szögedi.
viac
21.04.2020
Výstavba kanalizácie obmedzí na pol roka dopravu na ceste I/61
Okresný dopravný inšpektorát v Považskej Bystrici upozorňuje na dopravné obmedzenia na ceste I/61 medzi Považskou Bystricou a mestskou časťou Považská Teplá. Začali sa v pondelok (20. 4.) a potrvajú až do konca októbra.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.04 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.23 %