Nedeľa 10.12.2023
Dnes má meniny 
Radúz
°C
02.10.2023 10:00

Jesenná výzva Hybaj na bajk prepája osem regiónov BBSK


Ilustračná snímka, zdroj: Za horami, za dolami


V Banskobystrickom samosprávnom kraji (BBSK) odštartovali jesennú cyklovýzvu Hybaj na bajk. Jej cieľom je objavovať jesenné zákutia kraja v sedle bicykla.


 "Takmer 170 tipov na cyklovýlety, zhruba 4500 kilometrov značených cyklotrás a deväť výhier - to sú hlavné vstupy, ktoré by mali motivovať k vysadnutiu do sedla bicykla. Do výzvy sa pritom môže zapojiť každý uverejnením fotky na sociálnej sieti,"  uviedla pre TASR Zuzana Jóbová z krajskej organizácie cestovného ruchu Banskobystrický kraj Turizmus, ktorá cyklovýzvu zastrešuje..         

Cyklovýzva Hybaj na bajk je vyhlásená už tretí rok a nadväzuje aj na zimnú výzvu Hybaj na bežky, počas ktorej sa zanietení bežkári vydávajú v dvoch stopách krížom krážom Banskobystrickým krajom. "Cyklovýzva prináša ale omnoho viac príležitostí pre aktívny pobyt v prírode a preskúmanie rôznych častí kraja Za horami, za dolami," pripomína Jóbová.         

"Tohtoročná jesenná výzva Hybaj na bajk prebieha od septembra 2023 do konca októbra 2023. Aby bola fotka zaradená do týždenného žrebovania o balíčky praktických vecičiek z ôsmich regiónov Banskobystrického kraja, musí byť daná na instagramový profil cyklistu, pri fotke musí byť označený náš profil @zahoramizadolami a uvedený hashtag #HYBAJNABAJK. Takto sa cyklisti zároveň dostanú do záverečného žrebovania o trojdňový pobyt pre dve osoby v penzióne v Kremnických vrchoch," vysvetľuje podmienky výzvy Jóbová.         

"Každý týždeň, vždy v pondelok, prebehne týždenné žrebovanie, kde jeden cyklista získa balíček praktických vecných cien, ktoré venujú oblastné organizácie cestovného ruchu v Banskobystrickom kraji. Celkovo to bude osem pondelkov a teda osem žrebovaní. Do pondelkového žrebovania sú zaradené všetky fotky, ktoré prídu v predchádzajúcom týždni. Počet fotiek, ktorými sa cyklisti zapoja, nie je limitovaný. Do záverečného žrebovania idú všetky fotky, ktoré boli uverejnené od prvého dňa tohtoročnej výzvy," priblížila špecialistka pre cykloturistiku v Banskobystrickom kraji Iveta Ceferová.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
17.01.2018
BBSK považuje za jednu z najhlavnejších priorít dobudovanie R2
Rozvoj Slovenska znamená rozvoj regiónov, bez toho nemôže byť krajina, ktorá má všetky výrobné faktory - pracovnú silu, suroviny, kapitál, pôdu, bohatá. Konštatoval to v utorok v Banskej Bystrici splnomocnenec vlády pre podporu najmenej rozvinutých okresov Anton Marcinčin.
viac
18.10.2021
Výzva Hybaj na bajk motivuje k cyklovýletom v BBSK
Celkom osem cyklovýletov v ôsmich regiónoch Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) a k tomu deväť cien, ponúka výzva s názvom Hybaj na bajk, ktorú v uplynulých dňoch iniciovala Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Banskobystrický kraj Turizmus.
viac
15.11.2021
Po výzve Hybaj na bajk prichádza výzva Hybaj na bežky
Celkom 72 fotografií z cyklovýletov naprieč Banskobystrickým krajom zaslali v septembri a októbri ľudia organizátorom výzvy Hybaj na bajk. Cieľom bolo upriamiť pozornosť cykloturistov na cykloturistické trasy v kraji.
viac
28.09.2022
Výzva Hybaj na bajk má podnietiť objavovanie miest v sedle bicykla
S cieľom motivovať ľudí na objavovanie miest v sedle bicykla odštartovala v uplynulých dňoch Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Banskobystrický kraj Turizmus druhý ročník výzvy Hybaj na bajk v Banskobystrickom kraji.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.11 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.94 %