Streda 19.01.2022
Dnes má meniny 
Drahomíra, Mário
°C
27.08.2020 01:40

Horehronské múzeum otvorí v piatok výstavu 90 rokov slovenského hokeja


Ilustračná snímka: (tasr).


Horehronské múzeum v Brezne si od 28. augusta do 18. októbra bude prostredníctvom výstavy pripomínať 90 rokov slovenského hokeja, ktorú pripravilo so Slovenským olympijským a športovým výborom a jeho múzeom.


„Spoločne sme pripravili pre hokejových nadšencov, ale nielen pre nich, výstavu pri príležitosti 90. výročia organizovaného hokeja na Slovensku. Jej súčasťou sú predmety, ktoré dokumentujú históriu a najväčšie úspechy nášho hokeja, napríklad olympijské medaily, cenné kovy z majstrovstiev sveta i trofeje z domácich a medzinárodných súťaží na čele s tou najvzácnejšou z roku 2002. Nebudú chýbať osobné predmety hráčov zlatej generácie slovenského hokeja, ako je Šatan, Chára, Hossa, Gáborík, Halák, Handzuš, Demitra a mnohí ďalší,” informovala Martina Ťažká, kurátorka Horehronského múzea.      

Podľa nej návštevníci majú šancu spoznať, ako sa v najúspešnejšom kolektívnom športe na Slovensku rodili hviezdy našej hokejovej reprezentácie i zámorskej NHL.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
18.06.2020
Turisti v meste zažijú divadelné večery aj tematické prehliadky
Divadelné večery, tematické prehliadky aj program pre rodiny s deťmi ponúka počas tohtoročnej letnej turistickej sezóny mesto Liptovský Mikuláš. Informovala o tom hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková.
viac
12.08.2020
Rajecká Anča má 10 rokov
Rajecká Anča vyrazí zo Žiliny do Rajca a späť už po desiatykrát. Obľúbené podujatie organizované Považským múzeom v Žiline v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja a Spoločnosťou Považskej dráhy Žilina začalo v roku 2010.
viac
11.11.2020
Horehronské múzeum "rozkvitne" ornamentmi na tradičnom odeve i keramike
V slovenskej ľudovej výtvarnej kultúre mal ornament vždy významné miesto. Objavoval sa v bohatých variáciách založený na geometrických, florálnych či figurálnych motívoch na tradičnom odeve alebo keramike.
viac
05.10.2021
Priestory Horehronského múzea budú patriť tajuplným bytostiam
Tajuplné bytosti alebo Kto po nociach chodí je názov nového zážitkového podujatia, ktoré bude v priestoroch Horehronského múzea v Brezne verejnosti prístupné od 30. októbra do 4. decembra.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.63 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.59 %