Utorok 31.03.2020
Dnes má meniny 
Benjamín
°C
06.12.2018 09:30

Horehronské múzeum otvorilo tradičnú predajnú vianočnú výstavu


Horehronské múzeum v Brezne


Niekoľkoročná tradícia vianočných výstav v Horehronskom múzeu v Brezne pokračuje aj tento rok usporiadaním predajnej výstavy Čaro a krása Vianoc.


 Otvorili ju v stredu (5. 12.) a svoju šikovnosť na nej predstavia výrobcovia z Brezna i jeho širšieho okolia. TASR o tom informovala kurátorka Martina Ťažká.      

"Návštevníci si budú môcť kúpiť nielen rôzne vianočné ozdoby, perníky, pohľadnice, dekorácie, ale tiež načerpať inšpiráciu pre tvorbu svojich vlastných vianočných ozdôb," uviedla Ťažká s tým, že podujatie pripravili v spolupráci s miestnym odborom Živeny a potrvá do 19. decembra.       

Súčasťou výstavy budú aj tvorivé dielne pod názvom Moja vianočná ozdoba, určené nielen pre malých, ale aj veľkých záujemcov. Každý z nich bude môcť zhotoviť vianočné ozdoby z tvarovacej hmoty podľa predlôh i vlastnej fantázie.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
30.11.2017
Aj tento rok prichádza tradičná vianočná výstava
Vianočnú atmosféru prinesie od piatka 1. decembra obľúbená výstava domovov sociálnych služieb v Žilinskom kraji.
viac
14.05.2019
V Horehronskom múzeu ľudí priučia tradičnej židovskej výtvarnej technike
Tretia májová sobota (18. 5.) bude opäť patriť múzeám a galériám, ktoré sa už po pätnásty raz zapoja do celoeurópskeho podujatia Noc múzeí a galérií. Inak tomu nebude ani v Horehronskom múzeu v Brezne, ktoré na tento deň pre návštevníkov pripravilo program až do večerných hodín.
viac
27.09.2019
Unikátna pamiatka, pôvodný mangeľ na konský pohon, sa dočkal obnovy
V Brezne Horehronské múzeum spravuje národnú kultúrnu pamiatku - mangeľ na konský pohon - technické zariadenie z prvej polovice 19. storočia, ktoré slúžilo na úpravu tkanín.
viac
30.11.2019
Vianočné ozdoby v Kysuckom múzeu
Kysucké múzeum v Čadci Vás pozýva na výstavu vianočných ozdôb a dekorácií, ktorú pripravilo v spolupráci s Výrobným družstvom OKRASA Čadca a kysuckými ľudovými výrobcami.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.12 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.85 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.02 %